SON DAKİKA
havaGoogle News

BANDIRMA KENT KONSEYİ’NİN GENEL KURULU YAPILDI

Son Güncelleme :

21 Ocak 2024 - 22:26

BANDIRMA KENT KONSEYİ’NİN GENEL KURULU YAPILDI

Bandırma Kent Konseyi’nin “2024 Yılı 1. Seçimsiz Bilgilendirme ve Değerlendirme Genel Kurulu” gerçekleştirildi.

Bandırma Kent Konseyi’nin Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenen “2024 Yılı 1. Seçimsiz Bilgilendirme ve Değerlendirme Genel Kurulu” şenlik havasında geçti. Bandırma Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat ev sahipliğinde gerçekleştirilen genel kurula, Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga  Tosun, Bandırma Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Genel kurul programının açılış konuşmasını gerçekleştiren Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat, konsey ve belediye iş birliğinin önemine dikkat çekerek Bandırma Belediyesi’nin Kent Konseyi’nin ruhunu oluşturma noktasında kilit bir rol oynadığını vurguladı. Bu sayede bir çok faliyet ve etkinlik gerçekleştirip Bandırma’nın kültürüne ve sosyal yaşamına katkı sağlayabildiklerini dile getiren Serdar Polat, “Birçok arkadaşımız daha önce sağlıklı işleyen bir Kent Konseyi yapısının Bandırma’da olmadığını dile getiriyorlardı. Bizim amacımız işbirliğini ve ortak aklı geliştirerek çalışmak, Bandırma’nın önemli konularına el atabilmek, ses olmaktı ve bunu yaptık,” dedi.

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun ise konuşmasında, kent konseylerinin kent hayatındaki önemine değinerek Bandırma Kent Konseyi’nin de şehir planlamasından kültürel etkinliklere kadar birçok alanda etkin bir rol oynadığını belirtti.

Genel kurul programı Bandırma Kent Konseyi Türk halk Müziği Korosu, Kadın Meclisi Ritim Atölyesi ve El Emeği Topluluğu’nun gösterileriyle devam etti. Sahnelenen performanslar büyük beğeni topladı.

Daha sonra divan kurulu üyeleri belirlendi ve gündem maddelerine geçildi. Kent Konseyi’nin geçmiş dönemde gerçekleştirdiği faaliyetlere dair bilgiler sunuldu ve gündem maddeleri tartışıldı.

Kent Konseyi Gençlik Atölyesi’nin çalıştay raporlarının (Barınma, ulaşım vb.) ilgili kurumlara öneri olarak sunulmasına, evinde üretim yapan kadınlara yönelik El Emeği Pazarı’nın oluşumu için yerel yönetime öneri sunulmasına, Bandırma’yı tanıtmaya yönelik çeşitli çalışmalar ve projeler üretilmesine, kente değer katmış kişilerin isimlerinin cadde ve sokaklarına verilmesine, ara eleman sorununa yönelik projeler geliştirmesi ve bu konuda çalışmalar yürtmesine, Türkiye Uzay Ajansı’nın strateji planında 2030 yılına kadar kurulacak olan uzay teknolojileri geliştiren sanayi firmalarının toplanacağı uzak teknolojileri geliştirme bölgesinin Bandırma’da kurulması için girişimlerde bulunulmasına, kültürel çalışmaların gerçekleştireleceği bir merkezin kazandırılmasına ihtiyaç duyulduğuna ve Bandırmanın il olmasına yönelik toplumsal duyuru ve çalışmaların yapılmasına karar verildi.

Program, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından sona erdi.