SON DAKİKA
havaGoogle News

BANDIRMA İLÇE MÜFTÜSÜ DR. ABDULHAMID PEHLİVAN’DAN ÜÇ AYLAR VE REGAİB KANDİLİ MESAJI

Son Güncelleme :

11 Ocak 2024 - 18:40

BANDIRMA İLÇE MÜFTÜSÜ DR. ABDULHAMID PEHLİVAN’DAN ÜÇ AYLAR VE REGAİB KANDİLİ MESAJI

Bandırma İlçe Müftüsü Dr. Abdulhamid Pehlivan, Regaib Kandili ile başlayan üç ayların maneviyatına dikkat çekerek müslümanları birlik ve beraberlik çatısı altında buluşmaya davet etti.

Bandırma İlçe Müftüsü Dr. Abdulhamid Pehlivan üç ayların başlaması ile ilgili olarak bir mesaj yayınladı. İlçe Müftüsü Dr. Abdulhamid Pehlivan mesajında, üç ayların Ramazan Ayı ile noktalanan huzur ve maneviyat mevsimine girdiğimizin habercisi olduğunu dile getirdi.

İlçe Müftüsü Dr. Abdulhamid Pehlivan, “11 Ocak 2024 Perşembe gününü Cuma gününe bağlayan gece, Regaib Kandilidir. Bu kandil, dini literatürümüzde üç aylar olarak bilinen, Recep ayı ile başlayıp, Şaban ayı ile devam eden, rahmeti, feyzi ve bereketi bol olan Ramazan ayı ile noktalanan huzur ve maneviyat mevsimine girdiğimizin de habercisidir.” dedi.

“Üç aylar bizlere, durup düşünmenin, geçip giden zamanın değerini idrak etmenin ve daha iyi değerlendirmenin çaba ve imkânlarını sunmaktadır.” İfadelerini kullanan İlçe Müftüsü Dr. Abdulhamid Pehlivan, “Kulluğumuzu gözden geçirerek mübarek gün ve gecelerin bulunduğu bu manevi iklimi milat kabul edip, Allah’ın razı olduğu bir hayatı yaşayabilme arzusu içerisinde, Kur’an’ı daha fazla okumaya, anlamaya ve anladıklarımız ile yaşamaya gayret edelim.” sözlerine yer verdi.

İlçe Müftüsü Dr. Abdulhamid Pehlivan, birlik ve beraberliğin önemini işaret ederek devam ettiği mesajında, “Bu mevsimlerin bir başka güzelliği ise mübarek kandil gecelerinde düzenlenen mevlit programları, hatim programları vesilesi ile camilerde, mescitlerde birlik ve beraberlik içeresinde bir araya gelmemiz ve yeniden kenetlenip bütünlüğümüzü sağlamamızdır. Aynı dine inanmış, aynı duygularla, milli ve manevi değerlerle yoğrulmuş olan bizlerin birbirimizi hatırlamamızda en önemli zaman dilimlerinin başında gelen kandil gecelerinin çoğunluğu bu aylardadır. Bütün Müslümanlar bu mevsimin güzelliklerinden feyz ve bereketinden azamı derecede istifade etmelidir. Bunun için Bandırma İlçe Müftülüğü olarak Haydar Çavuş Camii başta olmak üzere tüm camilerimizde Akşam namazından sonra Regaib Kandili programı icra edilecektir.” dedi.

İlçe Müftüsü Dr. Abdulhamid Pehlivan, “Bu duygu ve düşüncelerle başta Bandırmalı hemşehrilerimiz olmak üzere ülkemiz ve bütün İslam âleminin üç aylarını ve Regaip Kandili’ni tebrik ediyor, bilhassa İslam dünyasının her beldesinde akan kanların durması için Rabbimize dua ve niyaz ediyorum.” sözleriyle mesajını noktaladı.