SON DAKİKA
havaGoogle News

BANDIRMA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NDEKİ GİZLİ KAMERA SKANDALININ FAİLİ TARIK ÖZKAN EVİNDE ÖLÜ BULUNDU

Son Güncelleme :

19 Haziran 2024 - 18:30

BANDIRMA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NDEKİ GİZLİ KAMERA SKANDALININ FAİLİ TARIK ÖZKAN EVİNDE ÖLÜ BULUNDU

Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin tuvaletine gizli kamera düzeneği kurarak görüntü kaydettiği ortaya çıkan ve bunu itiraf eden Tarık Özkan (52) yargı süreci devam ederken evinde ölü olarak bulundu.

Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan gizli kamera skandalının faili Tarık Özkan Bandırma, Sunullah Mahallesi’ndeki ikametinde ölü olarak bulundu. Özkan’ın evinin kapısını açmadığının bildirilmesi üzerine olay yerine giden polis ekipleri, şahsın cansız bedeniyle karşılaştı. Özkan’ın cenazesi daha sonra Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Şahsın ölüm nedeni olarak kalp krizi şüphesi üzerinde durulurken kesin ölüm nedeninin saptanması için cenaze Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin tuvaletine bir çanta içine yerleştirilmiş şekilde gizli kamera düzeneği kurduğu ortaya çıkan Özkan, gözaltına alınmış ve sorgusunda 4 yıl boyunca bu şekilde görüntü kaydettiğini itiraf etmişti. Özkan’ın yargı süreci tutuksuz olarak devam ediyordu.