SON DAKİKA
hava 21°Google News

BANDIRMA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NDE SKANDAL! TUVALETE GİZLİ KAMERA DÜZENEĞİ KURUP…

Son Güncelleme :

21 Nisan 2024 - 0:19

BANDIRMA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NDE SKANDAL! TUVALETE GİZLİ KAMERA DÜZENEĞİ KURUP…

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde, bedensel engelli birey olan T.Ö. (52) isimli şahsın bir çanta içine yerleştirdiği gizli kamera düzeneğiyle, Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin tuvaletinde yıllarca görüntü kaydettiği ortaya çıktı.

Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde skandal bir olay yaşandı. Bir hemşirenin hastanenin tuvaletine bırakılmış olan çantayı farkedip durumu polise ihbar etmesi sonucu, hazırlanan gizli kamera düzeneği ortaya çıktı. Polis ekipleri, daha sonra gizli kamera düzeneği bulunan çantayı tuvalete bırakan şüphelinin kimlik tespitini yaptı. Günün nöbetçi savcısından alınan talimat doğrultusunda, şüpheli T.Ö. gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şüpheli T.Ö. sorgusunda, sağlık sorunları nedeniyle hastaneye sıkça gittiğini, telefon kamerasını kullanmak suretiyle oluşturulan düzeneği kendisinin hazırladığını ve yaklaşık 3-4 yıldır zaman zaman bu tarz görüntüler aldığını itiraf etti. Sorgusunda bu durumun kendisinde bir tür rahatsızlık hali olduğunu da beyan eden T.Ö., kayda aldığı görüntüleri daha sonra imha ettiği yönünde savunma yaptı.

T.Ö.’nün sorgusunun ardından tutuklandığı bildirilirken konu ile ilgili tahkikat ise devam ediyor. Olayın içinde bulunan başka şüphelilerin de olup olmadığı araştırılıyor.