SON DAKİKA
hava 22°Google News

BANDİRMA.COM AİLESİ BİRLİK VE BERABERLİK ÇATISI ALTINDA BULUŞTU

Son Güncelleme :

10 Ocak 2024 - 19:02

BANDİRMA.COM AİLESİ BİRLİK VE BERABERLİK ÇATISI ALTINDA BULUŞTU

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun ev sahipliğinde düzenlenen, “10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü” etkinliği, Bandırma’nın önde gelen basın ve medya kuruluşlarını bir araya getirdi.

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, “10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla düzenlediği gecede gazetecileri ağırladı. Bu anlamlı gecede Bandirma.com ailesi de yer alarak Bandırma’nın basın ve medya kuruşlarıyla aynı çatı altında, 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, etkinlikte yer alan gazetecilere teşekkür ederek, basının demokrasinin temel unsurlarından biri olduğunu vurguladı. Ayrıca, basın mensuplarının toplumun bilgilendirilmesi, haber alma hakkının güvence altına alınması gibi önemli bir görevi yerine getirdiğini belirtti. Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun konuşmasında, “Milletimizin sesi ve vicdanı olma gayesiyle yedi gün yirmi dört saat mesai harcayan tüm gazetecilerimizin günü kutlu olsun. Çağdaş ve katılımcı demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından olan basınımız; kamuoyunu bilgilendirmek, vatandaşlarımızla kurumlar arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine yardımcı olmak, vatandaşlarımızın haber alma hakkını tarafsız, ilkeli ve sorumlu gazetecilik anlayışıyla yerine getirmek gibi birçok önemli görevler üstlenmektedir,” dedi.

Etkinlik, basın mensupları arasındaki iletişimi güçlendirmenin yanı sıra, gazetecilik mesleğinin toplum için ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha vurguladı.