SON DAKİKA
havaGoogle News

Bandırma CHP İlçe Başkanı Mehmet Atak Yeni Dönem Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Son Güncelleme :

18 Temmuz 2023 - 14:16

Bandırma CHP İlçe Başkanı Mehmet Atak Yeni Dönem Hakkında Açıklamalarda Bulundu

CHP Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Atak, gençlik kolları ve kadın kolları ile gerçekleştirilen çalışmalardan bahsetti. Toplantıda Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun ve Eski Bandırma Belediye Başkanı Sedat Pekel gibi isimler de vardı.

Atak, Ocak 2023 tarihinden itibaren göreve geldiği süreçteki yapılan çalışmaları anlattı. 6 Şubat’ta meydana gelen yıkıcı depremler hakkında şunları söyledi; “Bandırma’dan deprem bölgesine gönderilen tüm yardımları organize ettik ve bu konuda çok ciddi başarı sağladık. Deprem bölgesinden şehrimize gelen yüzlerce depremzedeye konaklama iş yiyecek giyecek ve çocuklara eğitim gibi konularda destekler verdik.” dedi.

Son yapılan Cumhurbaşkanı seçimleri hakkında şunları söyledi; “Ramazan ayı boyunca üyelerimizin yaptığı katkılar ve mahalle temsilcilerinin aracılığıyla, 300’ü aşkın ailenin ramazan sofralarında yer aldık. Sonrasında da zaten ülkemiz için seçim atmosferine girdi ve seçimi Bandırma’nın en başarılı partisi olarak bitirdik. Yerel seçimler öncesi Büyükşehir Belediyesi’ni alabileceğimizi gösterdik ve şimdi parti içi kongre süreci başladı. An itibariyle yaklaşık 3300 üyemiz, oy kullanarak mahallelerin delegelerini seçecekler ve seçilen delegeler de ilçe başkanı, ilçe yönetim kurulu ve Balıkesir kongre delegelerini seçmek için oy kullanacaklar. Kongre sürecimiz partimize ve ülkemize hayırlı olsun!” dedi.

Atak, toplantı süresince parti içerisindeki yenilenmeden, ilçe yönetiminin kurumsallaşmasından, gençlik ve kadın kollarının siyaset yapabileceğinden, kırsaldaki oy kayıplarının çok olmasından bunun için kırsaldaki kadın ve gençlerin partiye katkı sağlamaları için gereken çalışmaların yapılacağından ve yeni dönemin görevlerinden bahsetti.

Son olarak Atak şu cümleleri ekledi; “Beyaz saflıktır, yeni sayfalar açmaktır. Demokrasi gibidir. Hep ben demez, çoğulcudur. Tüm renklerin arabulucusudur. Beyaz siz demektir! Sizleri tüm partililerimi beyaz listede buluşmaya davet ediyorum.” İfadelerini kullandı.