SON DAKİKA
hava 27°Google News

BANDIRMA BELEDİYESİ’NDEN YÜZEYSEL SİBER SALDIRI AÇIKLAMASI

Son Güncelleme :

23 Mayıs 2024 - 16:20

BANDIRMA BELEDİYESİ’NDEN YÜZEYSEL SİBER SALDIRI AÇIKLAMASI

Bandırma Belediyesi, 21 Mayıs günü resmi internet sitesine yönelik düzenlenen siber saldırı hakkında kısa ve yüzeysel bir duyuru yayınladı.

Bandırma Belediyesi’nin “bandirma.bel.tr” adlı resmi internet sitesi 21 Mayıs günü internet korsanlarının siber saldırısına uğramıştı. Bandırma Belediyesi’nden konu ile ilgili kısa bir açıklama geldi. Bandırma Belediyesi’nin siber saldırıya uğrayan resmi internet sitesinden yayınlanan duyuruda, “21.05.2024 Tarihinde web sitemize siber saldırı düzenlenmiştir. Teknik ekibimiz tarafından yapılan incelemelerde herhangi bir veri kaybı ve veri sızıntısı olmamıştır. Gerekli tedbirler alınmıştır,” denildi.

Yapılan bu kısa ve yüzeysel açıklama, kamuoyunun endişelerini gidermekten uzak olduğu kadar, Bandırma Belediye’sinin böylesine ciddi bir olayı bu kadar kısa bir açıklama ile geçiştirmesi, diğer yandan siber saldırıda bulunanlar hakkında şikayetçi olup olmadıklarının ve hangi güvenlik açıklarının kullanıldığı konusunda herhangi bir detay verilmemesi, güvenlik önlemlerinin ne kadar etkili olduğu konusunda şüpheler uyandırıyor. Bu kadar kısa sürede kesin sonuçlara varıldığının belirtilmesi, yapılan incelemelerin ne kadar kapsamlı olduğu konusunda da şüpheler doğuruyor.