SON DAKİKA
hava 23°



Google News

Bandırma Belediyesi Yer Satışı İçin Ağaçları Sökecek, Malta Deresine Taşıyacak

Son Güncelleme :

31 Temmuz 2023 - 12:05

Bandırma Belediyesi Yer Satışı İçin Ağaçları Sökecek, Malta Deresine Taşıyacak

Bandırma Belediyesi tarafından Paşakent Mahallesi’nde 1514 ada ve 2 parselde bulunan 50’ye yakın çam ağacının sökülerek Malta Deresi’ne taşınma kararını eleştiren AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan, “Ağaçların sökülmesine izin vermeyecek ve bu konuda mücadelemizi vereceğiz” dedi.

Bandırma Belediyesi tarafından Paşakent Mahallesi’nde bin 514 ada ve 2 parsel alandaki 50’ye yakın ağacın sökülerek Malta Deresi’ne taşınacağını söyleyen AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan, “Paşakent Mahallesi’ndeki bin 514 ada ve 2 parsel alandaki ağaçların küçük bir fidan olduğunu iddia eden belediye, ağaçların sökümünü gerçekleştirdikten sonra alanın satışını gerçekleştirecek. Buradaki ağaçlar küçük bir fidan değil. Ağaçların sökülmemesi için direniş göstereceğiz ve sökülmesine müsaade etmeyeceğiz. Bandırma’nın ve halkının sahipsiz olmadığını biz kendilerine ileteceğiz. Bu vesileyle Türkiye’deki tüm çevrecileri Bandırma’ya davet ederek, hukuksuz yapılan iş için mücadeleye çağırıyorum.” dedi.

“AĞAÇLAR TAŞINMASI DURMUNDA TUTMAYACAK KADAR BÜYÜK”

Ağaçların yeni taşındıkları alanda tutma ihtimalinin olmadığına dikkat çeken İlçe Başkanı Doğan, “Bandırma gittikçe betonlaşıyor. O yüzden elimizdekileri kaybetmemek ve daha yeşil bir Bandırma için mücadele ediyoruz. Bandırma Belediyesi’nin bu hukuksuz karardan hemen vazgeçmesini istiyoruz. Hiç kimsenin burayı alıp birilerine satılmasına da müsaade etmeyeceğiz.” dedi. Bandırma Orman İşletme Müdürlüğü ile görüştüğünü belirten Doğan, “Orman İşletme Müdürlüğümüzden aldığım bilgiye göre, bu ağaçlar taşınması durumunda tutmayacak kadar büyük. Ağaçların buradan taşınması, bu ağaçların ölümüne sebep olmak demek.” diye konuştu.

“YEREL SEÇİMLERDE BANDIRMA HALKI RAHATLAYACAK”

Yaklaşan yerel seçimlere işaret eden Başkan Doğan, “Geldiklerinde slogan olarak ‘satan belediye değil, alan belediye olacağız’ dediler. Ancak Büyükşehir yasasıyla Bandırma Belediyesi’ne düşen tüm arsaların hemen hemen çoğu satılmış durumda. Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Bandırma halkı rahatlayacak. Yeşilin ve denizin bol olduğu bir zaman gelecek. Biz buradayız, Bandırma’mıza sahip çıkacağız. Bu hukuksuzluğu ortaya çıkaran İlçe Kadın Kolları Başkanımız Oya Yücel ile birlikte engel olacağız.” dedi.