SON DAKİKA
hava 21°Google News

BANDIRMA BELEDİYESİ VE TEMA VAKFI “DOĞADA KİTAP OKUYORUM” ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Son Güncelleme :

24 Nisan 2024 - 21:08

BANDIRMA BELEDİYESİ VE TEMA VAKFI “DOĞADA KİTAP OKUYORUM” ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında, 200’den fazla TEMA Vakfı Gönüllüsü öğrenci ile “Doğada Kitap Okuyorum” etkinliği gerçekleştirildi.

Bandırma General Balcı Çamlığı’nda gerçekleşen etkinlikte, doğa sevgisi ve çevre bilinci oluşturmak amacıyla öğrenciler, öğretmenler ve gönüllüler doğa da kitap okudular. Etkinliğe Belediye Meclis Üyesi ve Ziraat Yüksek Mühendisi Burak Uğur, Vedat Demir, TEMA Vakfı Gönüllü Lideri Esin Ekşi, TEMA Vakfı İlçe Yöneticileri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve doğa severler katılım gösterdiler.

Bandırma Belediyesi adına konuşan Belediye Meclis Üyesi Burak Uğur, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında sizlerle birlikte burada olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz ve tüm Bandırmalıların bayramını kutluyoruz. TEMA Vakfı ile bu kez dördüncüsü gerçekleşen bu güzel etkinliğin her geçen yıl daha etkin ve daha canlı hale geldiğini görmek bizi gururlandırıyor. Çocuklarımız ile burada buluşmamızı sağlayan, doğada nefes almamıza fırsat yaratan siz değerli öğretmenlerimize ve katılım gösteren tüm öğrencilerimize şükranlarımızı sunuyoruz,” dedi.

TEMA Vakfı adına konuşan Gönüllü Lideri Esin Ekşi, “Bugün burada 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutlarken aynı zamanda kitap okuma sevgimizi pekiştirmek için doğada bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bu özel günde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocukları armağan ettiği bu bayramın coşkunun yaşarken onun “Çocuklar geleceğimizi teminatıdır.” Sözü çocuklarımıza daha iyi bir gelecek bırakmamız sorumlulugunu hatırlatıyor. Bu sorumluluk ile bugün buraya gelen tüm çocuklarımıza ve Öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz,” ifadelerini kullandı.

Etkinlik çocuk şarkıları, kitap okuma saati ve TEMA Vakfı öğretmenlerine teşekkür sertifikası sunumu ile tamamlandı.