SON DAKİKA
hava 32°Google News

BANDIRMA BELEDİYESİ DESTEK EĞİTİM KURS MERKEZİ KAPATILIYOR MU?

Son Güncelleme :

06 Haziran 2024 - 17:47

BANDIRMA BELEDİYESİ DESTEK EĞİTİM KURS MERKEZİ KAPATILIYOR MU?

Önceki dönem Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun döneminde, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla hizmete alınan Bandırma Belediyesi Destek Eğitim Kurs Merkezi’nde, 12. sınıf ve lise mezunlarına verilen üniversiteye hazırlık kurslarının kapatıldığı öğrenildi. Kurs Merkezi’nin önümüzdeki süreçte ise tamamen kapatılacağı iddia ediliyor.

Bandırma’da ihtiyaç sahibi öğrenciler için eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla hayata geçirilen “Bandırma Belediyesi Destek Eğitim Kurs Merkezi,” Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’un döneminde yeni binasında hizmet vermeye başlamış ve sonrasında 350’yi aşkın öğrenci bu hizmetten ücretsiz olarak faydalanmaya başlamıştı.

Bandırma Belediyesi Destek Eğitim Kurs Merkezi’nde öğrenci ve velilerin tepkisine yol açan bir gelişme yaşandı. Kurs Merkezi’nde eğitim gören öğrencilerden edinilen bilgiye göre, 100’ün üzerinde öğrencisi bulunan 12’nci sınıf ve lise mezunları için verilen kursların kapatıldığı bildirildi. Öğrenci ve velilere, gereksiz masraf görüldüğü gerekçesiyle kursların kapatıldığı açıklandı ve hatta daha sonraki süreçte ise Kurs Merkezi’nin tamamen kapatılmasının da gündemde olduğu belirtildi.

Öğrenci ve velilerin ise bu gelişme karşısında, dilekçe toplayarak kursların kapatılmaması için Bandırma Belediyesi’ne müracaat edeceği öğrenildi. / Umut Osman Sunci