SON DAKİKA
hava 23°Google News

Bandırma Belediyesi 3 yıldır ücretsiz süt dağıtımı yapıyor

Son Güncelleme :

01 Haziran 2023 - 14:15

Bandırma Belediyesi 3 yıldır ücretsiz süt dağıtımı yapıyor

Balıkesir’de Bandırma Belediyesi’nin yürüttüğü süt dağıtımı 3. yılında da devam ediyor. Bandırma Belediyesi’nin tescilli markası BANSÜT adıyla, 3 yıl önce Dünya Süt Günü’nde başlatılan ücretsiz süt dağıtımı kampanyası binlerce çocuğa sağlıklı ve güvenilir süt sağlıyor.
Her yıl 1 Haziran’da Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü tarafından sütün küresel bir gıda olarak öneminin anlaşılması ve kabul edilmesi adına ilan edilen “Dünya Süt Günü” kutlanıyor. Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, bundan tam 3 yıl önce Dünya Süt Günü’nde örnek olacak bir proje başlatmış ve ilçede yaşayan çocuklara ücretsiz süt dağıtımına başlanmıştı. Bandırma Belediyesi’nin tescilli markası olan BANSÜT adıyla bugün tam 1400 çocuğa her ay süt dağıtımı gerçekleştiriliyor.
“Sağlıklı Çocuklar, Güçlü Nesiller”
Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’un önderliğinde, “Sağlıklı Çocuklar, Güçlü Nesiller” sloganıyla hayata geçirilen ve 2-4 yaş arası çocuklara yönelik ücretsiz süt dağıtımını hedefleyen projede aylık 6 bin litre süt dağıtımına ulaşıldı. Böylece geçtiğimiz 3 yıldan bugüne dek 216 bin litre süt dağıtılmış oldu. Diğer yandan ise kampanyadan faydalanmak isteyenler için başvuruların devam ettiği belirtildi. Bandırma Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, kampanyadan faydalanmak isteyen vatandaşların Sosyal İşler Müdürlüğü’ne başvurmaları gerekiyor.