SON DAKİKA
hava -1°


Google News

BANDIRMA BELEDİYE BAŞKANI AV. TOLGA TOSUN, DEPREME HAZIRLIK ÇALIŞMALARININ SÜRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ

Son Güncelleme :

04 Aralık 2023 - 16:09

BANDIRMA BELEDİYE BAŞKANI AV. TOLGA TOSUN, DEPREME HAZIRLIK ÇALIŞMALARININ SÜRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, depreme hazırlık çalışmalarını anlattı: Toplanma alanları ve kentsel dönüşümde önemli adımlar atılacak.

 

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, bandirma.com ekibi olarak sorduğumuz soru üzerine, bugün bir kez daha kendini hatırlatan deprem gerçeği ile ilgili açıklamada bulundu. Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, toplanma alanlarında su ve elektrik tertibatını ayarlamak için çalışmalara devam ettiklerini ve ayrıca, kentsel dönüşümle ilgili alınan meclis kararı kapsamında eski binaların yıkılıp yerine yeni binaların yapılması noktasında adım atacaklarını belirtti.

 

Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, belediyenin deprem hazırlıkları ile ilgili şu bilgileri paylaştı; “Toplanma alanlarında ile elektrik ve su tertibatının ayarlaması ile ilgili çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kentsel dönüşümle ilgili almış olduğumuz bir meclis kararı var. Hem otopark yönetmeliği ile ilgili hem de kentsel dönüşüm kapsamında eski binaların yıkılıp yerine yeni binalar yapılması noktasına çok önemli. Komisyonumuz bir meclis kararı aldı. Bu kentsel dönüşümle ilgili emsal kararlardan biri. Afad ile ilgili müdürlüğümüzü de kurduk. Önümüzdeki günlerde atamasını da yapacağız. Bütün ekipman ve tertibatlarımızı da satın aldık. Hepsinin organizasyonunu yaptık. Ekiplerimiz eğitimlerini aldılar, hazırlar. Çalışmalarımız devam ediyor.”

 

Haber: Umut Osman Sunci