SON DAKİKA
havaGoogle News

Bandırma Asayiş ekiplerinden uyuşturucuya geçit yok

Son Güncelleme :

15 Haziran 2024 - 22:26

Bandırma Asayiş ekiplerinden uyuşturucuya geçit yok

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları geniş çaplı operasyonla suç örgütüne darbe vurdu. Yapılan detaylı aramalarda şüpheli S.Ç(42)’nin ikametinde ve kiralamış oldukları Doğanpınar Mahallesindeki çiftlikte yasa dışı faaliyetlerin izlerine rastlandı.

Bandırma’da kenevir üreten şüpheliler yakalandı. Ekipler, Bandırma Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan gecikmesinde sakınca bulunan hal kapsamında kapsamındaki arama kararı doğrultusunda şüpheli S.Ç(42)’nin ikametinde arama yaptı. Yapılan aramalarda; 11.78 gram esrar maddesi ve 1.8 gram uyuşturucu madde ele geçirildi. Olayı genişleten ekipler, şüpheli S.Ç(42), G.Ç(32) ve E. K. E(31)’nin Doğanpınar Mahallesi’nde bir çiftlik kiraladığını tespit etti. Bandırma Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan arama kararı doğrultusunda kiralamış oldukları çiftlikte yapılan aramada; 54 adet saksılar içerisinde ekili vaziyette hint keneviri bitkisi, Çok sayıda boş saksı, Hint keneviri yetiştiriciliğinde kullanılan 2 adet aydınlatma ampul ve aparatları, 4 adet oda termometresi, 1 adet nem ayarı yapan ısıtma soğutma maksatlı kullanılan makine, Bitki yetiştiriciliğinde kullanmak üzere hazırlanmış elektrik tertibat ve aparatları ve 1 adet bitki yetiştirildiğinde kullanılan sıvı gübre ele geçirdi.

Olayın ardından Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla şüpheliler, S.Ç, G.Ç, ve E. K. E, 15 Haziran 2024 Cumartesi günü mesai saatlerinde saatlerinde mevcutlu olarak adli makamlara sevk edilmek üzere gözaltına alındı. Şüpheli şahıslar çıkarıldıkları mahkemede” Adli Kontrol Şartıyla” serbest bırakıldı.