SON DAKİKA
hava 27°Google News

BALIKESİR VALİLİĞİ UYARDI: HAVA SICAKLIKLARI 35 DERECENİN ÜSTÜNE ÇIKACAK!

Son Güncelleme :

01 Haziran 2024 - 11:06

BALIKESİR VALİLİĞİ UYARDI: HAVA SICAKLIKLARI 35 DERECENİN ÜSTÜNE ÇIKACAK!

Balıkesir Valiliği tarafından artan hava sıcaklıklarına karşı kronik hastalar, yaşlılar ve çocuklar başta olmak üzere vatandaşları uyardı.

Balıkesir Valiliği, artan hava sıcaklıklarına karşı vatandaşlara meteorolojik uyarı yaptı. Yapılan uyarıya göre Balıkesir ve çevre ilçelerinde sıcaklıkların artacağı kaydedildi. uyarıya göre 1-5 Haziran tarihleri arasında kronik hastalar, yaşlılar ve çocuklar olmak üzere vatandaşların günün en sıcak saatlerinde dikkatli ve tedbirli olması gerektiğini belirten uyarı ise şu şekilde;

“Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; halen bölgemizde mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının, hafta sonundan itibaren, bölgemiz genelinde artarak, Çarşamba gününe kadar kıyı kesimlerde mevsim normallerinin 1 ila 3 derece, iç kesimlerde ise 4 ila 8 derece üzerine çıkması beklenmektedir.

Önümüzdeki günlerde Balıkesir genelinin 35-41 (C) aralıklarında olacağı tahmin edilmektedir.

Yüksek seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.”