SON DAKİKA
hava 16°Google News

BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ESKİ ÇOCUK SARAYI ALANINI YEŞİL ALAN VE KATLI OTOPARKA DÖNÜŞTÜRÜYOR

Son Güncelleme :

25 Ekim 2023 - 16:51

BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ESKİ ÇOCUK SARAYI ALANINI YEŞİL ALAN VE KATLI OTOPARKA DÖNÜŞTÜRÜYOR

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde yer alan ve Eski Çocuk Sarayı diye adlandırılan atıl haldeki arazi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleriyle yeşil alan ve katlı otopark olarak Bandırma’ya kazandırılacak. 

Bandırma’da daha önce Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen ve uzun süreden bu yana atıl vaziyette olan kent merkezindeki Eski Çocuk Sarayı arazisinde proje çalışmalarına başlandı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, daha önce proje çalışmalarına engel teşkil eden iki bina ile ilgili mülkiyet sorununu çözerek yıkıma başladı.

Yapılan yıkım çalışmalarını yerinde inceleyen ve konu ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan, şunları söyledi, “Bandırma’nın en gözde yeri diyebileceğimiz, merkezi konumdaki, hepimizin Eski Çocuk Sarayı olarak bildiği alanda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi projesine başlıyor. Alanda bulunan iki bina ile ilgili mülkiyet sorunu vardı. Mülk sahipleriyle anlaşıldı ve binaların yıkımına bugün başlandı.

Yıkım çalışmaları sonrasında, kısa bir süre için alan otopark haline getirilecek. Ardından Bandırma’nın gözbebeği olacağına inandığımız asıl proje hayata geçecek. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından, kent merkezimize büyük bir yeşil alan ve 3 katlı otopark kazandırılmış olacak.”