SON DAKİKA
hava 21°Google News

ARABALI VAPUR SEFERLERİ YENİDEN BAŞLIYOR

Son Güncelleme :

30 Mayıs 2023 - 17:24

ARABALI VAPUR SEFERLERİ YENİDEN BAŞLIYOR

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ile İstanbul ve Balıkesir arası yolculukları daha kısa hale getiren seferler Bandırma iskelesi üzerinden gerçekleşiyordu. Yaklaşık 3 yıl önce seferleri kaldırılan Bandırma-Yenikapı arabalı feribotları seferlerine 18 Haziran’da yeniden başlıyor.

Yaklaşık 3 yıl önce Bandırma- Yenikapı seferlerini kaldıran İDO, arabalı feribotları geri dönüyor.

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ile İstanbul ve Balıkesir arası yolculukları daha kısa hale getiren seferler Bandırma iskelesi üzerinden gerçekleşiyordu. 3 yıl önce kaldırılan arabalı deniz seferleri yeniden başlıyor. Edinilen bilgilere göre 18 Haziran Pazar günü başlayacak olan Bandırma –Yenikapı deniz seferleri ilk etapta Pazar günleri gerçekleşecek olup, talep doğrultusunda da sefer sayının artması bekleniyor.

Yakıt, bakım onarım ve işçilik maliyetleri gerekçesiyle hat iptal edilmişti

Arabalı vapur seferlerini yürüten İstanbul Deniz Otobüsü arabalı seferlerini yakıt, bakım onarım ve işçilik maliyetlerini gerekçe göstererek İDO, 20 yıldır Mudanya ve Bandırma’ya araç taşıyan feribotlarını hattan çıkartarak İBB’ye iade etmişti. Osmangazi Köprüsü’nün açılmasıyla Bursa ve Yalova’ya karayolunun kısalması, yakıt, bakım onarım ve işçilik maliyetlerini gerekçe gösteren İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesi (İDO), 20 yıldır Mudanya ve Bandırma’ya araç taşıyan Orhan Gazi 1 ve Osman Gazi 1 feribotlarını hattan çıkartarak İBB’ye iade etti. 3 yıl aradan sonra 18 Haziran itibariyle Bandırma- Yenikapı seferleri ilk etapta pazar günü olmak kaydıyla seferlerine başlıyor.