SON DAKİKA
hava 27°Google News

‘ANLATACAK İYİ BİR HİKAYEN VARSA SATARSIN’

Son Güncelleme :

08 Haziran 2024 - 11:49

‘ANLATACAK İYİ BİR HİKAYEN VARSA SATARSIN’

Geçtiğimiz gün Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Topluluğu ile Medya ve İletişim Topluluğu’nun ortak hazırladığı ‘Sektörel Trendler’ başlıklı seminer programı düzenlendi. Etkinlik konuşmacılarından biri de marka iletişim yöneticisi ve reklamcı Ali Gönen Gönenden oldu. Gönenden yaptığı sunum ve paylaştığı sektörel bilgiler ile öğrencilerin büyük ilgisini topladı.

Seminerin açış konuşmasını Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Ömer Seyfettin Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alparslan SEREL yaptı. Ayrıca moderatörlüğü de Prof. Dr. Volkan EKİN üstlendi. Seminere halkla İlişkiler, reklamcılık ve yeni medya öğrencileri katılım gösterdiler.

Gönenden yaptığı konuşmasında üretken yapay zekanın içerik oluşturmada yarattığı devrimden, sadece yapay zeka kullanmanın yetmediği, yapay zeka ile fark yaratmanın reklamcılıkta daha önemli olduğundan bahsetti. Ayrıca yapay zekanın kişiselleştirmeyi ve hedeflemeyi de geliştirdiği, büyük miktarda kullanıcı verisini analiz ederek, bireysel tercih ve davranışlara göre reklam öğeleri oluşturduğu konusuna değindi. Bununla birlikte sosyal medya ‘Influencer’ pazarının neden ‘Nano Influencer’ yönünde evrildiğini, özgünlük, samimiyet, düşük maliyet, yüksek yatırım dönüşü, kolay iş birliği ve etki gücü açısından ‘Nano Influencer’ ile çalışmanın reklam sektörüne olumlu etkisinden bahsetti. Zaman yönetimi ve hızlı tüketim alışkanlıklarına reklamcıların nasıl cevap vermesi gerektiği ile ilgili Soilpoint Kreatif Reklamcılık ve PR ajansının çalışmalarından örnekler sundu. Reklamcılıkta ve iletişim projelerinde başarılı olmanın anlatılacak iyi bir hikâyeye sahip olmaktan geçtiğini dile getirdi.

Etkinliğin sonunda Prof. Dr. Volkan EKİN tarafından üniversiteliler adına plaket takdimi gerçekleşti. Gönenden teşekkür konuşmasında, geleceğin meslektaşlarıyla çalışmayı sabırsızlıkla beklediğini aynı zamanda danışma kurulu üyesi olduğu üniversitede konuşma yapmaktan onur duyduğunu dile getirdi.