SON DAKİKA
hava



Google News

AMERİKAN KÜLTÜR KOLEJİ VE BANDIRMA BASKETBOL KULÜBÜ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Son Güncelleme :

12 Şubat 2024 - 13:26

AMERİKAN KÜLTÜR KOLEJİ VE BANDIRMA BASKETBOL KULÜBÜ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Amerikan Kültür Koleji ile Bandırma Basketbol Gençlik ve Spor Kulübü, “Basketbol Eğitim İş Birliği Projesi” kapsamında Bandırmalı genç sporculara destek olacak.

Bandırma’da basketbol sporuna yetenekli çocukların dünya standartlarında akademik eğitim almaları hedefiyle, Amerikan Kültür Koleji ile Bandırma Basketbol Gençlik ve Spor Kulübü tarafından hayata geçirilen, “Basketbol Eğitim İş Birliği Projesi,” düzenlenen toplantıyla basına tanıtıldı. Toplantıda; Bandırma Basketbol Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Bora Öziş, Amerikan Kültür Koleji Kurucusu Selen Karabıyık ve Amerikan Kültür Koleji Kampüs Genel Müdürü Nur Arıkut yer aldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştirerek proje ile ilgili bilgilendirmelerde bulunan Bandırma Basketbol Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Bora Öziş, “Projemizin temel hedefi, kulübümüz çatısı altında toplanan basketbol sporuna yetenekli çocukların Bandırma Amerikan Kültür Kolejinde akademik eğitimlerini dünya standartlarında almalarını sağlamaktır. Kulübümüzün lisanslı sporcuları, Bandırma Amerikan Kültür Koleji’nin belirli oranlarda sağlayacağı başarı ve yetenek bursları sayesinde nitelikli akademik eğitim alma fırsatını elde edeceklerdir. Projemizin çocuklarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını dilerken, projemizin hayata geçmesi adına ellerinden gelen tüm fedakarlığı yapan Bandırma Amerikan Kültür Koleji’nin kıymetli yöneticilerine ve Baştaş Grup’a kulübümüz adına teşekkür ediyorum,” dedi.

Amerikan Kültür Koleji Kampüs Genel Müdürü Nur Arıkut, “Bu burs programıyla, basketbol yeteneklerine ve çalışma azmine sahip öğrencilere ekstra destek sunulacaktır. Bu destek, sadece spor alanında değil, aynı zamanda akademik başarılarına da olumlu yansıyacak ve onları daha başarılı bireyler haline getirecektir. Okullarımız hem yabancı dil eğitiminde hem de akademik olarak kendini kanıtlamış, öncü uygulamalar ve uluslararası programlarla öğrencilerini dünya vatandaşı olarak geleceğe hazırlayan büyük bir eğitim kurumudur. Aramıza yeni katılacak öğrencilerimiz de geleceğe bizlerle hazırlanacak, belki de ülkemizin tanınmış sporcuları olarak dünyaya açılacaklar. İşte, bu süreçte sahip oldukları donanım, beceriler ve vizyon ile her yerde fark edileceklerine ve öne çıkacaklarına bütün kalbimle inanıyorum,” ifadelerinde bulundu.

Amerikan Kültür Koleji Kurucusu Selen Karabıyık ise konuşmasında, “Hedef ve vizyonumuz ortak. Her iki kurumda Bandırmalı gençlere dünya vizyonu kazandırmak amacıyla hareket ediyor. Bu bize hem heyecan hem gurur verdi,” sözlerine yer verdi.

Konuşmaların ardından imzalar atılarak iş birliği protokolü hayata geçirildi. / Umut Osman Sunci