SON DAKİKA
hava


Google News

Ali Taylan ÖZTAYLAN AK Parti Balıkesir Milletvekilinin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Son Güncelleme :

23 Kasım 2023 - 13:22

Ali Taylan ÖZTAYLAN AK Parti Balıkesir Milletvekilinin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Taylan ÖZTAYLAN’ın Öğretmenler Günü kutlama mesajı;

“Yüce dinimizde de öğrenmek ve okumak ilk ve en önemli emirdir. Hz. Ali’nin “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” sözüyle, öğreticiliğin ve bilginin ne kadar değerli olduğunu bizlere işaret etmiştir.

Öğretmenlerimiz büyük fedakârlık ve özveri göstererek, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitilmesinde öncü kişiler olmuşlardır. Milli ve manevi değerlerimizi, doğru insan olmayı, vatan ve millet sevgisini öğreten, çağın gerektirdiği bilgi düzeyine ulaştıran, gücünü sevgiden alan, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın ve kutsal bir mesleği üstlenmektedir.

Türkiye’nin bugünlere ulaşmasında, bölgesinin en önemli güçlerinden biri haline gelmesinde, büyük bir paya sahip olan öğretmenlerimize bir kez daha minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Bu vesileyle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete İntikal eden öğretmenlerimize Yüce Mevla’dan rahmetle niyaz ediyorum.

Yetiştirdikleri evlatlarımız sayesinde ülkemizin geleceğini teminat altına alan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”