SON DAKİKA
hava 21°Google News

AK PARTİ’NİN USULSÜZLÜĞÜ ESNAFIN ÇİLESİ OLMAYA DEVAM EDİYOR

Son Güncelleme :

04 Mayıs 2024 - 13:30

AK PARTİ’NİN USULSÜZLÜĞÜ ESNAFIN ÇİLESİ OLMAYA DEVAM EDİYOR

Bandırma Tır Parkı’nın AK Partili Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2016 yılında şaibeli bir şekilde tek katılımcılı olarak ihale edildiği ve 2019 yılında kontratın sonlandığı ancak aynı firmanın yeni bir ihale yapılmadan tır parkını işletmeye devam ettiği belirtiliyor.

Dönemin AK Partili Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan usulsüzlük ismini vermek istemeyen bir esnaf tarafından gündeme getirildi. 2016’da 3 yıllığına kiralanan Bandırma Tır Parkı’nın 2019 yılında kontratının sonlandığı ancak aynı firma tarafından işletilmeye devam edildiği kaydedildi. Donemin Başkan Vekili Yasin Sağay’ın bu kiralamaya önayak olduğu da gelen bilgiler arasında.

Esnaf, yıllardır yapılan fahiş kira artışları ve bakımsızlığı nedeniyle Bandırma Tır Parkı’nın çile haline dönüştürüldüğünü ifade etti. 2016 yılından bu yana, S.S. Güney Marmara Bölgesi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifler Birliği tarafından işletilen Bandırma Tır Parkı’nda son olarak %85’lik bir kira artışı da yapıldığını dile getirildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın’a seslenen esnaf, bu duruma artık bir dur denilmesini istiyor. Esnaf, “2019 yılında S.S. Güney Marmara Bölgesi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifler Birliği ile kontrat sonlandı. Yeni bir ihale yapılmadı. Bakımsızlıktan çürüyen bu tır parkının acil olarak kamulaştırılmasını ve esnafın talepleri doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi’nin işletmesini talep ediyoruz,” diye serzenişte bulundu.

Esnafların, konuyu görüşmek ve çözüm yollarını konuşmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın’ı önümüzdeki günlerde ziyaret edeceği belirtildi.