SON DAKİKA
hava 32°Google News

AK PARTİ’NİN BANDIRMA ADAYI BELLİ OLDU

Son Güncelleme :

02 Şubat 2024 - 16:23

AK PARTİ’NİN BANDIRMA ADAYI BELLİ OLDU

AK Parti’nin Bandırma Belediye Başkanı Adayı açıklandı. Belediye Başkan Adayı Mehmet Cemal Öztaylan oldu.

AK Parti, Bandırma Belediye Başkanı adayını resmen açıkladı. Bugün Balıkesir’deki Kurtdereli Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen İlçe Aday Tanıtım Toplantısı’nda, Bandırma Belediye Başkan Adayı olarak Mehmet Cemal Öztaylan belirlendi. Mehmet Cemal Öztaylan, 2004 yılındaki yerel seçimlerde de AK Parti’den Bandırma Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmiş ve seçimi kazanarak 2007 yılına kadar Bandırma Belediye Başkanı olarak görev yapmıştı.

Cemal Öztaylan kimdir?

Mehmet Cemal Öztaylan, 25 Kasım 1954’te Balıkesir’in Bandırma ilçesinde doğdu. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. Özel sektörde genel müdür ve yönetim kurulu başkanı olarak görev yaptı. Balıkesir İl Genel Meclisi Üyeliğine seçildi. 19. Dönem Balıkesir Milletvekili olan Mehmet Cemal Öztaylan, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği ve Ulaştırma Bakanlığı Müşavirliği görevinde bulundu. 2004 yılında Bandırma Belediye Başkanı seçilerek bu görevi yürüttü. 2007 yılında ise milletvekili adaylığı için görevinden istifa etti. Mehmet Cemal Öztaylan, 23. ve 24. Dönem Balıkesir Milletvekili olarak seçildi.

Şu anda Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın Başdanışmanı olarak görev yapam Cemal Öztaylan, evli ve 2 çocuk babasıdır. / Umut Osman Sunci – Meriç Onbaşı