SON DAKİKA
havaGoogle News

AK PARTİ’DEN AŞURE HAYRI

Son Güncelleme :

01 Ağustos 2023 - 16:42

AK PARTİ’DEN AŞURE HAYRI

AK Parti Bandırma İlçe Teşkilatı, Muharrem ayı dolayısıyla 10 bin kişilik aşure hayrı düzenledi. 

Kâşif Acar üzerinde bunun ilçe binanın önünde gerçekleştirilen aşure hayrına, Ak Parti Balıkesir Milletvekili Taylan Öztaylan,  Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan, Kadın Kolları Başkanı Oya Yücel, partililer ve vatandaşlar katıldı. Hazırlanan aşure, parti yöneticileri tarafından yaklaşık 10 bin kişiye dağıtıldı.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Taylan Öztaylan ve Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan kazan başına geçerek aşure dağıttılar.

Aşure hayrında yerel basına kısa açıklamalarda bulunan Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan “ Muharrem ayına girdik.  Paylaşmanın ve birlikte beraber olmanın yoğun yaşandığı bir aydayız. Bugün de 10 bin kişilik bir aşure hazırladık. Bilindiği üzere aşure geçmişten bu yana bolluk, bereket, beraberlik, birlik, dayanışma gibi durumların simgesi olmuştur.  Bu vatan uğruna şehit olan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.  Bizlerde Ak Parti Bandırma İlçe Teşkilatı olarak her yıl Muharrem ayının 10.gününde ya da önceki veya sonraki gününde aşure hayrı yapıyoruz.  Herkesin muharrem aynın tebrik ediyorum” dedi.