SON DAKİKA
havaGoogle News

AHMET AKIN’DAN YASİN SAGAY’A BOMBA KAPAK; “SİZ MONTAJCILARLA MI ÇALIŞTINIZ?”

Son Güncelleme :

28 Haziran 2024 - 11:30

AHMET AKIN’DAN YASİN SAGAY’A BOMBA KAPAK; “SİZ MONTAJCILARLA MI ÇALIŞTINIZ?”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yaşanan logo değişikliği tartışması, AK Parti Meclis Üyesi Yasin Sagay’ın montaj iddiaları ve Belediye Başkanı Ahmet Akın’ın net cevabı gündeme damga vurdu. Ahmet Akın, AK Parti dönemindeki aynı Basın Yayın ve Halkla İlişkiler ekibiyle çalıştıklarını belirterek Yasin Sagay’a sordu; “Siz montajcılarla mı çalıştınız?”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda logo değişikliği için el kaldırmadığını iddia eden AK Parti Meclis Üyesi Yasin Sagay, sonrasında görüntülerin montaj olduğunu dile getirdi. Bunun üzerine Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın’dan zeka dolu bir cevap geldi. AK Parti döneminde kurulan aynı Basın Yayın ve Halkla İlişkiler ekibiyle çalışmaya devam ettiklerini hatırlatan Ahmet Akın, “Siz montajcılarla mı çalıştınız?” diye sordu.

Sayin Sagay, konu ile ilgili söz alarak mecliste konuştu. Yasin Sagay, “Ahmet Akın’a bu olay yakışmadı. Niye yakışmadı? Biz burada, mecliste fotoğraf paylaştığımızda logo haricinde, meclis videolarını basına servis ederken AK Parti hiçbirinde yok ama logo değişikliğini basına servis ederken daha önce Yasin Sagay’ın el kaldırmış olduğu video montajlanarak sanki oy birliği imajı veriliyor,” dedi.

Bu söylemin üzerine Ahmet Akın, tek cümlelik bir cevap verdi; “Siz montajcılarla mı çalıştınız burada?”

Yasin Sagay, “Burada el kaldırılmış video varsa, video kayıtları basın daire başkanlığında, yazı işleri müdürlüğünde var. Oylamayı burada ekrana verelim. Hep birlikte seyredelim. Bakalım kim yalan söylüyor, kim milletimizi kandırıyor. Logo değişikliğini kesinlikle AK Parti Grubu olarak kabul etmiyoruz,” diye cevap verdi.

Ahmet Akın, “Bir montaj falan yok. Buradaki personel daha önce AK Parti iktidarında olan personel. Eğer buradakilere montajcı diyorsanız, bu arkadaşlara hakaret ediyorsunuz. Videoyu gösterin hemen. Ya işinizi doğru yapın, ya okuduğunuzu anlayın ya da sorun. Hemen gösterin videoyu, hemen,” dedi.

Daha sonra Ahmet Akın söz konusu videoyu mecliste izletti. Videoda Yasin Sagay’ın elini önce kaldırıp sonra da indirdiği açıkça görüldü. Yasin Sagay’ın logo değişikliği için red oyu vermediği de anlaşıldı.