SON DAKİKA
havaGoogle News

AHMET AKIN GÖNEN’DE KONUŞTU; “BALIKESİR TÜRKİYE’NİN PARLAYAN YILDIZI OLACAK”

Son Güncelleme :

05 Ocak 2024 - 14:53

AHMET AKIN GÖNEN’DE KONUŞTU; “BALIKESİR TÜRKİYE’NİN PARLAYAN YILDIZI OLACAK”

CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, Gönen’de gazetecilerle bir araya gelerek Balıkesir’i Türkiye’nin parlayan yıldızı yapacak adımlarını paylaştı.

Gönen Belediye Başkanı ve CHP Gönen Belediye Başkan Adayı İbrahim Palaz ev sahipliğinde düzenlenen basın toplantısında, gazetecilerle bir araya gelen CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, açıklamalarda bulundu.

Balıkesir’de Türkiye’ye örnek olacak bir siyaseti başlatacaklarının altını çizen Ahmet Akın, “Vatandaştan saklayacak bir şeyimiz olmadığına göre, şeffaf belediyeciliği önemsiyoruz ve belediyemizin şeffaf olması için de elimizden geleni yapacağız. Balıkesirimizin her noktasında farklı güzellikler var. Allah şahidim, siz de şahidim olun Balıkesir, Türkiye’nin parlayan yıldızı olacak. Çünkü Balıkesir’in sahip olduğu imkanlar diğer şehirlerde yok. Müthiş bir coğrafyamız, müthiş güzelliklerimiz var,” diye konuştu.

Balıkesir’in üç yeniye ihtiyacı olduğunu söyleyerek söze devam eden Akın, “Balıkesir’de yeni bir vizyona, yeni bir anlayışa ve yeni bir yönetime ihtiyaç var. Bu yönetim siyaset dışı olacak. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde siyasete izin vermeyeceğim. Herkes sadece işini yapacak. Herkes hemşerilerimizin hizmetkarı olacak,” dedi.

Bölgemizin depremselliği ile ilgili de önemli bir konuya işaret eden Ahmet Akın, “Her yönüyle deprem dirençli bir şehir oluşturacağız. Bunun için Prof. Dr. Naci Görür ile birlikte çalışıyoruz. Depremin öncesinde yapılması gereken çalışmaları hızla hayata geçirip Balıkesir’i topyekün depreme hazır bir hale getireceğiz. Kentsel dönüşüm planımız hazır,” ifadesinde bulundu. / Umut Osman Sunci – Gökhan Dağlı