SON DAKİKA
hava 11°Google News

AHMET AKIN BANDIRMA MİTİNGİNDE KONUŞTU; “KORKUDAN BİR ADAY DAHA ÇIKARTIP…”

Son Güncelleme :

24 Şubat 2024 - 17:29

AHMET AKIN BANDIRMA MİTİNGİNDE KONUŞTU; “KORKUDAN BİR ADAY DAHA ÇIKARTIP…”

CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, Bandırma’da gerçekleştirdiği mitingde kendisiyle aynı isme sahip bağımsız bir aday gösterildiğini belirterek, “Pusulada 2 Ahmet Akın var. Hemşehrilerimi aptal yerine koymaya, kandırmaya çalışıyorlar. Korkudan bir aday daha çıkartıp namussuzluk yapmaya çalışıyorlar,” dedi.

CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, CHP Bandırma Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza eşliğinde Bandırma’da miting gerçekleştirdi. Mitingin açılış konuşmasını Dursun Mirza yaptı. Cahit Sıtkı Tarancı’nın “Memleket İsterim” şiirinin dizeleriyle konuşmasına başlayan Dursun Mirza, “İşte biz böyle bir memleket istiyoruz, CHP bunun için mücadele ediyor,” ifadesinde bulundu.

Dursun Mirza, projelerinden bahsederek, “Bandırma’da trafik, otopark ve kentsel yerleşim sorunlarıyla karşı karşıyayız. Bu sebeple Bandırma’da iki yeni kentsel yerleşim alanı açmayı planlıyoruz. Katlı otoparklar da yapacağız.

Cin Çukuru’nun yeniden planlanması için Anıtlar Kurulu’nun onayına takılmayacak bir proje geliştirdik ve ilk olarak bu proje ile başlayacağız. Başkanımız Ahmet Akın ile birlikte Livatya Projemizi ele aldık ve yeniden geliştirdik. Bu proje kapsamında eğlence merkezi, kent parkı ve plajlar yer alacak. Açık hava tiyatrosu projemizi, Livatya projesiyle birlikte gerçekleştireceğiz. 3 bin kişilik bir tiyatro olacak. Dut Limanı ve Sahil Yenice’de yenilikler yaparak denize girilebilecek plajlar oluşturmayı planlıyoruz.

Bandırma’ya güzel bir butik stadyum yapmayı hedefliyoruz. Bir çocuk köyü ve eğlence merkezi planladık ve bunu da hemen hayata geçireceğiz. L İskele için de güzel düşüncelerimiz var. Orada Bandırma Belediyesi’ne ait olan 4 farklı balık lokantası yapmayı planlıyoruz.

Tüketim kooperatifleri kuracağız, en az 5 mahallede aracısız ve uygun fiyatlarla hizmet vereceğiz. Ayrıca köylülerimizle birlikte sera kurarak fideler üreteceğiz ve üretim kooperatifleri oluşturacağız.

Ayrıca hayvan severlerle işbirliği yaparak yeni bir hayvan barınağı kuracağız. Diğer yandan hiç vakit kaybetmeden belediyede deprem birimi oluşturarak hemen hazırlıklara başlayacağız,” dedi.

Daha sonra Ahmet Akın, Bandırmalı hemşehrilerine seslendi. Ahmet Akın konuşmasında, “Seçimlerde kaybetmem için şeytanın aklına gelmeyecek bişey yaptılar. Baktılar Ahmet Akın geliyor ve kaybedecekler. Bu yüzden bağımsız aday olarak Ahmet Akın isimli birini daha çıkarttılar. Pusulada 2 Ahmet Akın var. Hemşehrilerimi aptal yerine koymaya, kandırmaya çalışıyorlar. Ayıptır, yazıktır. Korkudan bir aday daha çıkartıp namussuzluk yapmaya çalışıyorlar.

Kaybediyorsun diye bütün Türkiye’ye rezil ediyorsun bizi. Kaybediyor, çünkü milletin hakkını vermediler. Hep çaldılar. Şimdiye kadar yapılanlara karşı hep mücadele edildi. Bize ‘sorunlu’ belediyecilik değil ‘sorumlu’ belediyecilik lazım. Bandırma Türkiye’nin parlayan yıldızı olacak. Balıkesir’de, Bandırma’da ayrım, ötekileştirme yok. Kardeşlik, huzur, birlik ve beraberlik var. 1 Nisan’dan itibaren Balıkesir’in, Bandırma’nın kazanması var. Bandırma’nın hakkını almaya, sizlerden alınanları iade etmeye geliyorum. Utanmadan gerçek belediyecilik diyorlar. 1 Nisan’dan itibaren gerçek belediyecilik neymiş herkes görecek,” sözlerine yer verdi.