SON DAKİKA
hava 23°Google News

Afrika’dan yola çıktı! Marmara, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu’yu esir alacak…

Son Güncelleme :

25 Mart 2024 - 10:18

Afrika’dan yola çıktı! Marmara, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu’yu esir alacak…

Türkiye için meteoroloji kaynakları alarm vermeye başladı. Kuzey Afrika’dan yola çıkan hava olayı Marmara, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu bölgesinde etkisini yoğun gösterecek. Özellikle bu kişilere uyarı geldi. Yarından itibaren etkisini gösterecek.

Meteoroloji kaynakları Kuzey Afrika‘dan yola çıkan tehlikeye karşı bazı vatandaşlarımızı uyardı.

Tehlikeli olan bölgeler MarmaraEgeAkdeniz ve İç Anadolu bölgesi olarak işaret edildi. O tarihten itibaren etkisini gösterecek.

TÜRKİYE’DE ETKİSİNİ GÖSTERECEK

Afrika‘dan sık sık misafir ettiğimiz hava olaylarının bir yenisi daha geliyor. 2023 yılından itibaren yakamızdan düşmeyen toz bulutlarının devi yola çıktı. O tarihten itibaren Türkiye’de etkisini göstereceği paylaşıldı. Meteoroloji kaynaklarına göre, bazı rahatsızlığı bulunan vatandaşlar için riskli bir toz bulutu geliyor. İşte kritik açıklamalar…

RİSK GRUBUNDA OLANLAR

Meteoroloji Bey tarafından paylaşılan uyarılar ülke gündeminde yer aldı. Kuzey Afrika’dan yola çıkan çöl tozu için uyarılarda bulundu. Çöl tozunun ülkemize salı günü giriş yapması beklenirken, KıbrısEgeTrakyaMarmaraBatı Akdeniz, İç Anadolu‘nun batısı etki altına girecek.

Karar’ın haberine göre, migren, solunum ve kalp hastaları için uyarı yapılarak, “Gece Akdeniz geneli-İç Anadolu tamamı migren-solunum-kalp hastaları için riskli! Bitkiler için ise faydalı!” ifadeleri paylaşıldı.