SON DAKİKA
hava 32°Google News

ADAY ADAYLARI ENGELLİ BİREYLERİ UNUTTU MU?

Son Güncelleme :

08 Şubat 2024 - 15:33

ADAY ADAYLARI ENGELLİ BİREYLERİ UNUTTU MU?

Bandırma Engelli ve Engelli Aileleri Derneği Başkanı Hüseyin Uçar, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçim öncesi aday ve aday adaylarına seslenerek, “Engelli bireylerle ilgili tek bir cümle ve proje dahi duymadık,” diye konuştu.

Bandırma Engelli ve Engelli Aileleri Derneği Başkanı Hüseyin Uçar, yaklaşan yerel seçimler öncesi aday ve aday adaylarının engelli bireylere yönelik projelerindeki eksikliği gündeme taşıdı. Engelli bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmak ve ihtiyaçlarını karşılamak adına herhangi bir projenin ortaya koyulmuş olmadığını dile getiren Hüseyin Uçar, “Biz engelli ve engelli aileleri sandığa gittiğimizde bize en çok değer veren adaya oy vereceğiz,” ifadesinde bulundu.

Hüseyin Uçar, “Önümüzde yerel seçimler var. Yerel seçimler öncesi belediye başkan aday adayları yol yapacağız, park yağacağız, çöp toplayacağız, su getireceğiz gibi aslında belediyelerin asli görevleri olan işleri proje olarak sunuyorlar ama belediye başkanlarının en önemli görevlerinden birisi şehirde yaşayan insanların hayatlarını kolaylaştırmak ve sosyal projeler geliştirmektir.

Bugüne dek belediye başkan aday adaylarının ağzından engelli bireylerle ilgili tek bir cümle ve proje dahi duymadık. Aday belirleme süreci tamamlandığında, adayların engelli bireylerle ilgili olarak en güzel projelerini görmek istiyoruz.

Diğer bir konu da deprem. Önümüzde Türkiye’nin gerçeği olan bir deprem var. Bu deprem gerçeği ile ilgili olarak neler yapılacak, ne tür projeler ortaya koyulacak merak etmekteyiz. Biz engelli ve engelli aileleri sandığa gittiğimizde bize en çok değer veren adaya oy vereceğiz. Bizi önemseyeni biz de önemseriz,” dedi. / Umut Osman Sunci