SON DAKİKA
hava 19°Google News

ADAY ADAYI MUSTAFA KARAGÖZ: “BANDIRMALI HALKIN İÇİNDEN BAŞKAN İSTİYOR”

Son Güncelleme :

02 Kasım 2023 - 19:49

ADAY ADAYI MUSTAFA KARAGÖZ: “BANDIRMALI HALKIN İÇİNDEN BAŞKAN İSTİYOR”

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Bandırma Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını açıklayan Mustafa Karagöz, halkın içinden bir başkan olacağını işaret ederek, “Herkes bana bir komşusuymuş gibi rahatça ulaşabilecek, ben de kırsal mahallelerden kent merkezine kadar bütün komşularıma eşit hizmet götüreceğim,” dedi. 

Bandırma’nın sevilen esnaflarından Mustafa Karagöz, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler öncesi, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Bandırma Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını açıkladı. Mustafa Karagöz, yaptığımız özel röportajda Bandırmalıların en çok halkın içinden olan bir başkan adayı istediğini kaydetti.

Röportajımızda kendini tanıtarak başlayan Mustafa Karagöz, “Ben 1973, Bandırma doğumluyum. Annem Bandırma doğumlu bir Bulgaristan Muhaciri, babam Dursunbey kökenli. Benim iki kızım var. Biri üniversite mezunu, biri hala okuyor. Bandırma’da esnaf olan ailemi geçindirmekle mükellef bir esnafım,” dedi. Soru-cevap şekilde devam eden röportajımızdan öne çıkanlar şu şekilde;

Belediye Başkanı olduğunuzda ilk önce yapacağınız iş ne olacak?

Önüme koyduğum ilk hedefim, çatışan değil uzlaşan bir belediye başkanı olmak. Bandırma’nın herkesle barışık, halkıyla birlik ve beraberlik içinde olan bir belediye başkanına ihtiyacı var. Benim ilk hedefim bunu sağlamak olacak.

Sizce Bandırma’nın çözüm bekleyen en önemli sorunu nedir? Bu soruna nasıl çözüm getirmeyi planlıyorsunuz?

Bandırma’nın çözüm bekleyen en önemli sorunları, trafik ve otopark sorunudur. Bandırma’da araç sayısı yüksek seviyelerde. İlk önce park sorununu çözmek gerekiyor ama ne yazık ki Bandırma’da otopark yapılacak bir alan da bırakmadılar. Ekibimle beraber önceliğim bu otopark sorununu çözmek olacak. Diğer yandan trafik sorununu çözüme kavuşturmak için biraz insanları yürümeye teşvik etmemiz gerekiyor.

Mevcut yerel yönetimin kent yönetiminde eksiklikler görüyor musunuz?

Elbette eksiklikler olur. Eksiklikler var diye düşünüyorum ama eleştirmek istemiyorum. Mevcut yönetimin, Bandırma için gerekeni yaptığına inanıyorum. Ben daha iyisini yapacağımı düşündüğüm için aday oluyorum. Ben bir esnaf olarak hep halkın içindeyim. Gördüğüm şu, insanlar halkın içinde olan, halın içinden bir belediye başkanı istiyor. Vatandaş, kendi gördüğü eksiklikleri görebilen, tabana yakın birinin kenti yönetmesini diliyor. Yanlış anlaşılmak istenmiyorum ama halk artık belediye başkanı olarak bir avukat, mühendis, doktor görmek istemiyor. Halk bir komşusuna ulaşabilir gibi belediye başkanına ulaşmak istiyor. Ulaşılabilir olmak gerekiyor. Bu konuyu eleştirebilirim.

Bandırma’ya kazandırmak istediğiniz başlıca projelerinizden bahseder misiniz?

Projemiz çok ama hepsinden de bahsetmek istemem. Mesela öğrencilerimizin yurt sorununa dair bizim bir projemiz var. Çınarlı ve Paşamescit Mahallemize yönelik bir projemiz var. Bu mahallelerimiz senelerden beri atıl durumda. Bu mahallelerimizi yenilememiz gerekiyor. Bu iki mahallemizi tadilatlarını gerçekleştirip, rengârenk boyayıp güzelleştirerek turistlerin bile ziyaret edebileceği hale getirebiliriz. Daha da önemlisi unutulmuş kırsal mahallelerimiz var. Ben hemen hemen bütün kırsal mahallelerimizi gezdim. Bu benim içimi acıtıyor. Bazı köylerimizde su dahi yok. Belediyemiz tankerle su taşımak zorunda kalıyor. Bu köylerimizden yerel yönetime çok tepki geliyor. Biz, taşın altına elimizi koyup bu mahallelerimizi güzelleştirmeliyiz. Burada herkesin önünde söz veriyorum. Ulaşılabilir bir başkan olacağım. Çok güzel bir ekibim var. Partimin içinden çıkan ekiple yönetime talibim. Bandırma’ya, gerekli bütün yatırımlar yapılacak. Hiç kimseyi atlamayacağız, unutmayacağız. Yol yapmak, yolları süpürmek belediyenin yapması gereken mecburi görevlerdir. Biz yeni iş kolları kurup gençlerimize istihdam yaratmalıyız. Bandırmamız buna müsait. Bunu Bandırma Belediyesi yapabilir.

Yaşamaktan zevk alacağımız, huzur veren bir Bandırma için, çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız için, mutlu bir kent için belediye başkanlığına adayım.