SON DAKİKA
havaGoogle News

81 ilde kaçak alkol operasyonu yapıldı

Son Güncelleme :

29 Aralık 2023 - 10:13

81 ilde kaçak alkol operasyonu yapıldı

Kaçak/sahte alkollü içki ticaretinin engellenmesine yönelik “Çengel-5” operasyonları düzenlendi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya operasyona ait görüntüleri X sosyal medya hesabından duyurdu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, kaçak/sahte alkollü içki ticaretinin engellenmesine yönelik 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen “Çengel-5” operasyonlarında 220 şahsa adli işlem yapıldığını açıkladı. Yerlikaya, 187 ton kaçak/sahte alkol ile etil alkole el konulduğunu belirterek, 35 milyon TL’lik vergi kaybının engellendiğini kaydetti.

Ali Yerlikaya paylaşımında şu ifadeler yer verdi;

Kaçak/Sahte Alkollü İçki Ticaretinin engellenmesine yönelik İlde eş zamanlı olarak düzenlenen “ÇENGEL-5″ Operasyonlarında şahsa adli işlem yapıldı TON Kaçak/Sahte Alkol ile Etil Alkole el kondu Milyon TL’lik Vergi Kaybı Engellendi Vatandaşımızın Can Güvenliği Ve Sağlığı İçin Alkol Kaçakçılarına Ve Sahte Alkol Üretimi Yapanlara Karşı Operasyonlarımız Artarak Devam Edecek Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığımız Koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlükleri, Antalya İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Gelir İdaresi Başkanlığının katılımıyla İlde vatandaşlarımızın can güvenliği ve sağlığını tehdit eden aynı zamanda ülkemizin büyük miktarda vergi kaybına uğramasına neden olan yasa dışı faaliyetlerinin sona erdirilmesi amacıyla “Çengel-5” Operasyonları düzenlendi. Operasyonlarda; 15.000 litre etil alkole, 188.000 litre kaçak/sahte alkollü içkiye, 6.100 şişe kaçak/sahte alkollü içkiye, 1.300 adet boş şişe ve 7.700 adet bandrole, 2.100 adet alkol aroması ve 8.700 adet etikete el konuldu. 12 adet kaçak alkollü içki imalathanesi deşifre edildi. Operasyona Gelir İdaresi Başkanlığı taşra birimleri de katıldı. Gelir İdaresi Başkanlığı ile yapılan ortak değerlendirmede Milyon TL’lik vergi kaybının önüne geçildiği . Operasyonu gerçekleştiren Polislerimizi ve Gelir İdaresi Başkanlığımız çalışanlarını tebrik ediyorum. Allah Ayağınıza Taş Değdirmesin KAÇAKÇILARIN VE SAHTECİLİĞE BULAŞANLARIN ENSELERİNDEYİZ. BUNLARA GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ