WhatsApp bu özelliği ile devrim yaratacak! - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

WhatsApp bu özelliği ile devrim yaratacak!

Bandırma Düğün Salonu

WhatsApp bu özelliği ile devrim yaratacak!
Son Güncelleme :

03 Mayıs 2022 - 14:36

WhatsApp, WABetaInfo sitesi tarafından paylaşılan beta sürüm görsellerine nazaran yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik kullanıcıların birden fazla telefonda yahut bir telefon ve tablette birebir hesapla sohbet etmelerini sağlayacak bir özellik olacak.

Ekran, ana telefonunuzla bir kod tarayarak kullandığınız aygıtı “refakatçi” olarak kaydettirmek için talimatlar verecek. Böylelikle tıpkı hesabı farklı telefon ve tabletlerde kullanmanız artık mümkün olacak. Birinci olarak beta sürümde denenen özellik şu anda herkeste mevcut değil bu sebeple özelliği görmemeniz çok olağan.

WhatsApp bu özelliği ile devrim yaratacak!

Evvelki beta sürümünde bulunan bir ekran, aygıtların uçtan uca şifrelenmiş olsalar bile son iletileri senkronize etme yeteneğine sahip olabileceğini göstermişti. Kullanıcılara WhatsApp’ı öteki bir aygıtta nasıl kullanacaklarını bildiren “Cihazı Refakatçi Olarak Kaydet” ekranıyla birlikte artık farklı aygıtlarda birebir hesabı kullanmak mümkün olabilecek.

Her iki ekran da uygulamanın Android sürümünde kendini gösterdi; bu da özelliğin ikincil bir telefon yahut tablette sohbeti destekleyeceği manasına geliyor. Şu anda, özelliğin iOS’ta da kullanılabilir olup olmayacağı belirli değil. WhatsApp, şu anda sırf bilgisayarları ikincil aygıt olarak kullanmayı destekleyen İlişkili Aygıtlar özelliği aracılığıyla hesabınızın halihazırda birden fazla aygıtta kullanılmasını teknik olarak desteklemekte. Bu özellik hem iOS hem de Android’de kullanılabilir durumda.

WhatsApp, İrtibatlı Aygıtları Kasım 2021’de herkese açık bir beta olarak sundu ve o vakitten beri geliştirdi. Lakin İrtibatlı Aygıtlar masaüstü kullanıcıları için kullanışlı olsa da, ikincil akıllı telefonları yahut tabletleri olanlar için pek bir şey yapmıyordu. Lakin bu durum çok yakında değişecek üzere görünüyor.

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.