Vali̇ Şıldaktan, Yeni̇lenebi̇li̇r Enerji̇ Eği̇ti̇m Merkezi̇ne Zi̇yaret - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Vali̇ Şıldaktan, Yeni̇lenebi̇li̇r Enerji̇ Eği̇ti̇m Merkezi̇ne Zi̇yaret

Bandırma Düğün Salonu

Vali̇ Şıldaktan, Yeni̇lenebi̇li̇r Enerji̇ Eği̇ti̇m Merkezi̇ne Zi̇yaret
Son Güncelleme :

01 Haziran 2022 - 11:35

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Üniversitesi bünyesinde kurulan Yenilenebilir Enerji Eğitim Merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş’un eşlik ettiği Vali Hasan Şıldak, Balıkesir Üniversitesi ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ortaklığında hazırlanan “Renewable Youth Energy/RE-YOU (Yenilenebilir Gençlik Enerjisi/Yeniden Sen) Operasyonu” başlıklı proje ile kurulan merkez hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) desteklenmeye layık görülen proje ile kurulan laboratuvarların, yenilenebilir enerji konusunda Balıkesir’e ve öğrencilere büyük katkı sağlayacağına değinerek, projenin de hayırlı sonuçlara vesile olması temennilerinde bulunan Vali Şıldak, proje ekibine de çalışmalarında başarılar diledi.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş da 480 yeni üniversite mezununun, yenilenebilir enerji sistemleri eğitimi alacağı proje dahilinde yakın zamanda eğitim faaliyetlerine başlanacağını söylerken, ziyaretleri ve destekleri dolayısıyla Vali Hasan Şıldak’a teşekkür etti.

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.