​​​​​​​Uçan otomobil test edildi - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Uçan otomobil test edildi

Japonya’da uçan arabanın yolculu deneme uçuşu yapıldı. Aracın yerden 1-2 metre yükseldiği ve ağla kaplı bir alanda 4 dakika boyunca havada kaldı.

Bandırma Düğün Salonu

Uçan otomobil test edildi
Son Güncelleme :

29 Ağustos 2020 - 22:23

İnsanlık gökyüzünde uçan otomobillerle yolculuk yapma hayaline gün geçtikçe daha da yaklaşırken, “Japon SkyDrive” adlı şirket de dünya genelindeki “uçan otomobil” projelerinin yürütücülerinden biri oldu. Cuma günü basına açık yapılan test sürüşünde, pervaneli tek sürücülü uçan araba, yerden yaklaşık 2 metre havalanarak 4 dakika boyunca havada dolaştı. SD-03 adı verilen uçan arabanın elektrikle çalışmakta olduğu ifade edildi.

2023 YILINDA PİYASAYA SÜRÜLECEK

Uçan araba projesinin sahibi SkyDrive girişimine başkanlık eden Tomohiro Fukuzawa basına yapmış olduğu açıklamada, “uçan arabanın” 2023 senesine kadar günlük yaşamda kullanılacak bir ürün haline gelmesini umduğunu söyledi. Fukuzawa, “Dünyanın 100’den fazla uçan araba projesinden yalnızca bir avuç dolusunun sürücüyle beraber uçarak başarı sağladı” dedi.  Fukuzawa aracın havada 5 ile 10 dakika arasında havada kalabildiğini ancak yarım saat havada kalacak şekilde geliştirilirse Çin gibi diğer ülkelere gönderim yapma potansiyeli taşıdığını belirtti.

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.