Torba yasadan akaryakıt fiyatlarına 7 liralık dev indirim! İşte 14 Mayıs benzin, motorin, LPG fiyatı - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Torba yasadan akaryakıt fiyatlarına 7 liralık dev indirim! İşte 14 Mayıs benzin, motorin, LPG fiyatı

Bandırma Düğün Salonu

Torba yasadan akaryakıt fiyatlarına 7 liralık dev indirim! İşte 14 Mayıs benzin, motorin, LPG fiyatı
Son Güncelleme :

13 Mayıs 2022 - 14:55

Brent petrol varil fiyatının sürekli olarak değişiklik göstermesi ve son olarak 108 dolara kadar dayanması ile benzin ve motorin fiyatları ile LPG’ye zam olarak yansımıştı. Bu durum karşısında sessizliğini bayram öncesinde bozan 27. dönem Ağrı Milletvekili Abdullah Koç, Meclis’te görüşmeye sunulacak torba yasa teklifi için akaryakıt fiyatlarından KDV ve ÖTV’nin kaldırılması için harekete geçti. İşte, 14 Mayıs benzin, motorin, LPG güncel fiyatı.

Brent petrol varil fiyatı 108 dolar sınırına kadar dayandı. Son olarak benzinin litre fiyatına 78 kuruş gelen zam araç sahiplerini üzdü. 27. dönem Ağrı Milletvekili Abdullah Koç’ta son gelen zamlarla birlikte akaryakıt fiyatları konusunda Meclis’e önerge sunmak için harekete geçti.

Yaşanan son gelişmeler ile birlikte araç sahipleri de bir an önce zamların geri çekilmesi yönünde görüş belirtirken Ağrı Milletvekili Abdullah Koç tarafından Meclis’e sunulan KDV ve ÖTV kanununda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifinin komisyona iletildiği kaydedildi.

Bundan sonraki süreçte ise akaryakıt fiyatlarından KDV ve ÖTV’nin kaldırılması durumunda benzin ve motorin fiyatlarında 7 liralık bir indirim gündemde olacak. Bunun akabinde de benzinin ve motorinin litresi 15 lirada sabit tutulacak.

İstanbul Benzin, Motorin, LPG Fiyatları 14 Mayıs

Benzin: 21.15 TL
Motorin (Mazot): 22.09 TL
LPG (Otogaz): 10.85 TL

Ankara Benzin, Motorin, LPG Fiyatları 14 Mayıs

Benzin: 21.25 TL
Motorin (Mazot): 22.17 TL
LPG (Otogaz): 11.03 TL

İzmir Benzin, Motorin, LPG Fiyatları 14 Mayıs

Benzin: 21.26 TL
Motorin (Mazot): 22.18 TL
LPG (Otogaz): 11.07 TL

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.