SON DAKİKA
havaGoogle News

TEMA BANDIRMA’DA GÖREV DEĞİŞİMİ: YENİ İLÇE TEMSİLCİSİ ESİN EKŞİ OLDU

Son Güncelleme :

03 Temmuz 2024 - 16:36

TEMA BANDIRMA’DA GÖREV DEĞİŞİMİ: YENİ İLÇE TEMSİLCİSİ ESİN EKŞİ OLDU

TEMA Bandırma temsilciliğinde bir görev değişimi gerçekleşti. Burak Uğur, görevini Esin Ekşi’ye devretti. Rahatsızlığı nedeniyle devir toplantısına katılamayan Esin Ekşi, Bandırma TEMA’nın yeni temsilcisi olarak atandı.

TEMA Bandırma’nın yeni temsilcisi Esin Ekşi oldu. Daha önceden planlanan devir teslim programına rahatsızlığı nedeniyle katılamayan Esin Ekşi’nin göreve atandığını Burak Uğur, duyurdu.

Burak Uğur Açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Hepinizin bildiği gibi bundan dört yıl önce yol arkadaşlarımızla birlikte TEMA Vakfımızın Bandırma’daki ilçe yönetimini kurarak şehrimizdeki çevre bilincinin artırılması ve yeşil alanların öneminin vurgulanması adına çalışmalarımıza başladık.

Görevi devraldığımız tarihten bugüne TEMA Vakfımızın en önemli başlıklarından biri olan gönüllülük konusunda ciddi yol katettik. Dört yıl içerisinde Bandırma şehrimizdeki TEMA Vakfı gönüllü sayımızı %250 büyütme başarısı yakaladık. Bandırma’da çok önemli bir görevi misyon edinerek ilkokul, ortaokul ve lise eğitimine devam eden öğrencilerimize çevre ve doğa bilincinin aşılabilmesi hedefi doğrultusunda çevre eğitimleri vermeye başladık. Bu eğitimlerle Bandırma’da dört yıl içerisinde 4000’i aşkın öğrencimiz TEMA Vakfı ile tanıştı Doğa ve Çevre konusunda eğitimler aldılar.

Bir diğer tarafta Bandırma’da artık geleneksel hale gelen doğa etkinlikleri tertip ettik. Doğada vakit geçirmenin keyfini anlattığımız bu güzel etkinliklerin yanı sıra fidan dikim etkinliklerimizle de kentin yeşiline fayda sağladık.

Bandırmalı, TEMA Vakfı Onursal Başkanı rahmetli Hayrettin Karaca’nın vefatının yıldönümünde her yıl Bandırma’da kendisini anarak onun ilkelerine bağlı olduğumuzu ifade ettik. Ayrıca Hayrettin Karaca anısına geleneksel hale getirdiğimiz doğada kitap okuyorum etkinlikleri ile hem çocuklarımızı hem öğretmenlerimizi hem velilerimizi doğa ile buluşturma şansı yakaladık.

Gerçekleştirdiğimiz gönüllülük faaliyetleri ve doğa etkinlikleri yanı sıra kentimizde gerçekleşen olumsuzluklara karşı da savunuculuk faaliyetleri yürüterek bölgemizin ve kentimizin yeşilini korumak adına mücadele ettik.

Yaptığımız bu çalışmalar neticesinde vakfımızdan her yıl ödüller almayı başardık.

Ancak bugün artık bir bayrak değişimi zamanı.

Hepinizin bildiği gibi geçtiğimiz yerel seçimler sonucunda Bandırma’da belediye meclis üyesi olarak seçilmiş bulunuyorum. Her zaman ifade ettiğimiz gibi TEMA Vakfı siyaset üstü bir kurumdur, doğa konusu her zaman siyaset üstü ele alınmalıdır diyoruz. Bu bağlamda hem siyasi rolümün oluşması hem yoğun iş tempom hem de meslek örgütümde almış olduğum il düzeyindeki sorumluluk ve görevlerim nedeniyle bugüne kadar büyük bir onurla yürüttüğüm TEMA Vakfı ilçe sorumluluğu görevinden ayrılmak istediğimi TEMA Vakfı Genel Merkez yetkililerine ilettim.

Bu iletim sonucunda vakfımız gerçekleştirdiği yoğun araştırmalar neticesinde Esin Ekşi hanımefendiyi ilçe Sorumlumuz olarak görevlendirmiştir. Ben de bu süreçten sonra yine yönetim ekibinde yer alarak hem bugüne kadarki tecrübelerimi kendilerine aktarıyor olacağım hem de TEMA Vakfı’nın bir neferi olarak mücadele etmeye devam edeceğim.

İlçemize, vakfımıza ve bölgemize hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.”