​​​​​​​Telefonlara yüklerken buna dikkat edin! Hem paranızı alıyor hem de yasa dışı faaliyetlere sokuyorlar - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Telefonlara yüklerken buna dikkat edin! Hem paranızı alıyor hem de yasa dışı faaliyetlere sokuyorlar

Bandırma Düğün Salonu

Telefonlara yüklerken buna dikkat edin! Hem paranızı alıyor hem de yasa dışı faaliyetlere sokuyorlar
Son Güncelleme :

08 Eylül 2021 - 15:00

Dünyanın en bilinen uygulamalarından WhatsApp kullananlar için dikkat edilmesi gerekli olan yeni bir sürüm keşfedildi. FMWhatsapp sürümü ile cihaz sahibine ücretli abonelikler verebiliyor hem de kullanıcılar yasa dışı faaliyetlere karşı savunmasız bırakabiliyor.

Dünyanın en çok kullanılacak olan mesajlaşma platformu bulunmasına karşın WhatsApp hergün yeni bir sorunla kullanıcıların karşısına çıkıyor. Son olarak WhatsApp mesajlaşma platformunun kötü amaçlı bir sürümü keşfedildi: FMWhatsapp. Uygulama kapsamında kullanıcı dostu sürüm arayanlar, fotoğrafı sürümden daha fazla seçeneğe sahip diğer sürümleri indirme yoluna gidiyor. Bu da kötü sonuçları yanı sıra getiriyor. Kullanıcıların bu sürümlere ilgisinden dolayı kötü amaçlı kod dağıtan dolandırıcılar ortaya çıkıyor.

YASA DIŞI FAALİYETLERE KADAR ZORLUYOR

FMWhatsapp modunu indirenler yalnızca bir sürüm indirdiğini düşünse de çok büyük sorunlara sebep olacak bir aşamanın ilk adımını atmış oluyor. Sürümde Triada Truva Atı bir arabulucu görevi görüyor.

İlk olarak kullanıcının cihazında veriler toplanıyor. Ardından truva atlarından biri cihaza indiriliyor. Sonrasında ise cihaz kullanıcılarına istekleri dışında bağımsız reklamlar ve ücretli abonelikler yaptırıyor. Hatta cihaz kullanıcılarını yasa dışı faaliyetlere karşı savunmasız bırakabiliyor.

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.