Telefon alacaklar dikkat! Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı. KDV yüzde 1'e indirildi! - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Telefon alacaklar dikkat! Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı. KDV yüzde 1’e indirildi!

Bandırma Düğün Salonu

Telefon alacaklar dikkat! Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı. KDV yüzde 1’e indirildi!
Son Güncelleme :

30 Eylül 2021 - 12:06

Yenilenmiş ürün nitelikli cep telefonlarının KDV oranı yüzde 18`den yüzde 1`e indirilmesine ilişkin karar Resmi Gazete ‘de yayımlandı.

Karara göre, 24/12/2007 tarihli ve 2007/13033 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Mal ve Hizmetlere Uygulanacak Katma Değer Vergisi Oranlarının Tespitine İlişkin Kararın eki I sayılı listeye ek yapıldı.

Söz konusu listeye “Yenilenmiş Ürünlerin Satışı Hakkında Yönetmelik” kapsamında en az bir yıl öncesine ilişkin data, ses veya kısa mesaj kullanım trafiği bulunan kullanılmış cep telefonlarının yenilenmek ve sertifikalandırılmak kaydıyla yenileme merkezleri ve yetkili satıcılar tarafından yenilenmiş ürün garantisi verilerek teslimleri (Mükelleflerin, indirimli orana tabi işlemlerine ait iade hesabına, bu çerçevede teslim ettikleri mallar sebebiyle yüklendikleri vergiler dâhil edilmez) eklendiği belirtildi.

 

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.