SOYDAŞLAR BULGARİSTAN İÇİN SABAH 07:00 DE OYLARINI VERMEYE BAŞLADILAR. - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

SOYDAŞLAR BULGARİSTAN İÇİN SABAH 07:00 DE OYLARINI VERMEYE BAŞLADILAR.

Bandırma Düğün Salonu

SOYDAŞLAR BULGARİSTAN İÇİN SABAH 07:00 DE OYLARINI VERMEYE BAŞLADILAR.
Son Güncelleme :

02 Ekim 2022 - 9:55

Bulgaristan vatandaşı olan soydaşlar Bandırma sahil bandında Tunç Başaran Kültür Merkezinde seçim sandığına koştu. Sabah 07.00 başlayan oy kullanma saat 20.00 ‘e kadar devam edecek.

Bal Göç’ün yaptığı tespitlere göre Bandırma ve çevresinde yaşayan Bulgaristan vatandaşı olan 599 soydaşımızdan 18 yaşın üzerindekiler oy kullanacaklar. Seçmen listesinde ismi olmasa dahi Bulgaristan kimlik kartı Liçna Karta ile oy kullanabilir. Bunun için matbudilekçeyi imzaladıktan sonra seçmen listesine eklenip oy vermek mümkün. Bulgarcası zayıf olanlara matbu dilekçeyi doldurmada Bal-Göç Bandırma Şubesi görevlilerinden oluşan üç adet yardım masası gün boyunca görev yapacak.

Bandırma dışında Erdek, Gönen, Susurluk, Manyas, Marmara Adasından oy vereceklere başta Bandırma Belediyesi olmak üzere özel ulaşım hizmetleri devrede. Yaşlı, sakat ve hasta soydaşlarımız için belediyemiz özel araç ve görevlileri gün boyu hizmet verecek.

Bulgaristan’da son 2 yıl bile olmadan kısa sürede gerçekleştirilen 4’üncü parlamento seçimine çoğunluğu Türk ve Müslümanların oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi (DSP) seçim listesinde ilk sırada yer 1 numarada yer alıyor. Son seçimlerde 240 kişilik parlamentoda DSP 34 milletvekilliği kazanmıştı. Bulgaristan’da en fazla yurtdışından oy alan DPS bu oylarla beş milletvekilli kazanmıştı.  

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.