SARAYBOSNA’DAKİ TARİHİ VİJEÇNİCA KÜTÜPHANESİNE TÜRK BAYRAĞI. - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

SARAYBOSNA’DAKİ TARİHİ VİJEÇNİCA KÜTÜPHANESİNE TÜRK BAYRAĞI.

Bandırma Düğün Salonu

SARAYBOSNA’DAKİ TARİHİ VİJEÇNİCA KÜTÜPHANESİNE TÜRK BAYRAĞI.
Son Güncelleme :

17 Temmuz 2022 - 10:23

Bosna Hersek Türkiye Mezunları Derneği girişimiyle tarihi Başçarşı’dabio sam tamo” (oradaydım) belgesel film gösterildi. 15 Temmuz 2016 gecesi yaşananlar Bosnalı örgencilerin anlatımıyla izleyicilere 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü yıldönümü sebebiyle anlatıldı. Saraybosnanıntarihi Vijecnica milli kütüphane binasına gece Türk Bayrağı yansıtıldı. Ayrıca başkentteki Yunus Emre Enstitüsünde büyükelçicinde konuşmacı olarak katıldığı panelde çok sayıda akademisyen konuşmacıda söz aldı. Panelden sonra Anadolu Ajansı resim sergisi gezildi ve Kovaçi Şehitliği ziyaret edildi.

Saraybosna’daki tarihi Gazi Hüsrev Bey Camisi’nde olduğu gibi Bosna Hersek’in Banjaluka kentindeki Ferhat Paşa Camisi’nde de Cuma namazı sonrasında 15 Temmuz şehitleri için dua edildi. Özellikle Türk varlığının olduğu ülkelerde ve Türkiye’deki uzun yıllar süren Amerika merkezli hizmet adı altındaki devlet örgütlenmesinin temeli hukuk, eğitim, emniyet, ordu, basın ve bankacılık ile şirketleşerek ekonomideki sinsi örgütlenmenin bir anda yönetimi yıkma gücüne ve devleti parçalama cesaret ve güce ulaşmasındaki tehlikelerine dair açıklamalar yapıldı.

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.