Sağlık Bakanı Koca hatırlatma dozu olarak Turkovac aşısı oldu - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Sağlık Bakanı Koca hatırlatma dozu olarak Turkovac aşısı oldu

Bandırma Düğün Salonu

Sağlık Bakanı Koca hatırlatma dozu olarak Turkovac aşısı oldu
Son Güncelleme :

30 Aralık 2021 - 10:19

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün düzenlenen Koronavirüs Bilim Kurulunun ardından Ankara Şehir Hastanesi’ne giderek hatırlatma dozunu TURKOVAC aşısı ile oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu’nun ardından Ankara Şehir Hastanesine gitti. Bakan Koca, hatırlatma dozu olarak TURKOVAC aşısı yaptırdı. Öte yandan Bakan Koca’ya, hatırlatma dozunu TURKOVAC ile olmayı isteyen olan bilim kurulu üyeleri de eşlik etti.

“(TURKOVAC) Yarından itibaren şehir hastanelerinde uygulanmaya başlayacak”

ANKARA (İHA) – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Vatandaşlarımıza aşılarını erken dönemde, hatırlatma dozu da dahil olmak üzere TURKOVAC ile olmalarını öneri ediyorum. Yarından itibaren özellikle şehir hastanelerinde olmak üzere uygulanmaya başlanacak” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulunun ardından Ankara Şehir Hastanesi’ne gitti. Bakan Koca, hatırlatma dozu olarak TURKOVAC aşısı yaptırdı. Öte yandan Bakan Koca’ya, hatırlatma dozunu TURKOVAC ile olmayı isteyen Bilim Kurulu üyeleri de eşlik etti. Hatırlatma dozunu TURKOVAC ile olan Bakan Koca, burda yapmış olduğu konuşmasında şunları kaydetti:

“Bugün önemli bir gün, yerli üretimle ilgili bildiğiniz üzere Acil Kullanım Onayı’nın müjdesini Cumhurbaşkanımız ile beraber vermiştik. Yerli aşımız TURKOVAC’ı salgın nedeniyle hayatını kaybeden bütün yurttaşlarımıza adıyoruz. Bu vesileyle hepsine Allah’tan rahmet yakınlarına sabır diliyorum. Bildiğiniz gibi Türkiye’nin kuvvetli bir aşı geçmişi var. TURKOVAC son 50 seneden sonra hücreden başlayarak üretim safhasına kadar gelen ilk yerli aşımız oluyor. En son 24 sene önce 1998’de verem aşısı üretilmişti. Ben özellikle 50 yıl aranın ardından bütünüyle yerli, Türk bilim insanlarımız tarafından geliştirilen bu aşının çok önemli olduğunu ifade etmek istiyorum. Bunu bekleyen pek çok vatandaşımızın olduğunu biliyorduk. Vatandaşlarımızı TURKOVAC ile aşı olmaya, özellikle de hatırlatma dozlarını da TURKOVAC ile yaptırmalarını ısrarla öneri ediyorum. Hıfzıssıhhanın yeniden dirilmesinin ilk adımı TURKOVAC. Bu başarı milletimizin başarısı ve halkımızın bu noktada, özellikle erken dönemde Omicron varyantının da yoğun gündemde olduğu ve bulaş hızının da yüksek olduğunu biliyoruz. Bu nedenle de aşılarını erken dönemde, hatırlatma dozu da dahil olmak üzere TURKOVAC ile olmalarını öneri ediyorum. Yarından itibaren tüm vatandaşlarımız özellikle şehir hastanelerinden başlamak üzere TURKOVAC randevularını alabilecek.”

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.