Rus kuvvetleri sivillerin cesetleriyle birlikte görüntülendi! - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Rus kuvvetleri sivillerin cesetleriyle birlikte görüntülendi!

Bandırma Düğün Salonu

Rus kuvvetleri sivillerin cesetleriyle birlikte görüntülendi!
Son Güncelleme :

28 Nisan 2022 - 14:45

Rus ordusunun Buça’daki katliamının ortaya çıkmasının ardından Rusya inkarlarını peş peşe dile getirdi. Ortaya çıkan son uydu görüntüleri ise Rus askerlerinin, sivillerin cesetlerinin yanında olduğunu, katliamların yaşandığı sokaklarda Rus araçları ve birlikleri olduğunu gösterdi.

Rus ordusunun, Kiev ve çevresinden çekilmesinin ardından Buça’daki katliam gözler önüne serilmişti. Rusya ise defalarca sivil katliam yapılmadığını, sorumlu olmadıklarını ifade etti. CNN International’ın ortaya koyduğu görüntüler ise Rusya’yı bir kez daha yalanladı. Uydu görüntülerinde Rus askeri güçlerinin Buça’daki sivillerin cesetlerinin yanında olduğu görüldü.

CNN, 12 ve 13 Mart’ta bir drone tarafından çekilen videoların coğrafi konumunu belirledi ve doğruladı. Güvenlik endişeleri nedeniyle videoyu çeken kişinin adı verilmedi.

13 Mart’taki görüntülerde Rus askeri aracının kavşakta durduğu görüldü. CNN, askeri aracın hemen altındaki üç nesnenin ABD’li teknoloji şirketli Maxar tarafından çekilen uydu fotoğraflarında görülen cesetlerle aynı olduğunu tespit etti.

rus kuvvetleri sivillerin cesetleriyle birlikte goruntulendi 6

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.