Radyasyona Karşı Geli̇şti̇ri̇len Zırh Ödül Geti̇rdi̇ - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Radyasyona Karşı Geli̇şti̇ri̇len Zırh Ödül Geti̇rdi̇

Bandırma Düğün Salonu

Radyasyona Karşı Geli̇şti̇ri̇len Zırh Ödül Geti̇rdi̇
Son Güncelleme :

25 Ağustos 2022 - 13:15

Balıkesir Şehit Turgut Solak Fen Lisesi öğrencileri Teknofest-2022 Ödül Töreni için Samsun’a davet edildi. “Klinoptiloit Zeolitin Radyoaktif Işınım Soğurmasında Zırh Malzemesi Olarak Kullanımı” proje ödül getirdi.

12-14 Ağustos tarihlerinde gerçekleşen Teknofest-2022 Rize İnsanlık Yararına Teknolojiler Sağlık ve İlk Yardım kategorisi için geliştirdikleri projeleri ile Şehit Turgut Solak Fen Lisesi öğrencilerimiz İrem Yalçın, Tuana Kaya, Ali Deniz Küçüközer, radyasyona karşı insanları korumaya yönelik çözüm getiren zırhlama malzemesi üretimi sağladılar.

Öğrenciler, Biyoloji Öğretmeni Dr. N. Sibel Özatlı danışmanlığında yürüttükleri ve uzun süreli bir emeğin ürünü olan “Klinoptiloit Zeolitin Radyoaktif Işınım Soğurmasında Zırh Malzemesi Olarak Kullanımı” projeleri ile ilk 10 proje arasına girerek 30 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında Samsun’da gerçekleştirilecek ödül törenine davet edildiler.

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.