Pnömatik Pistonlu Vanalar Nerelerde Kullanılır? - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Pnömatik Pistonlu Vanalar Nerelerde Kullanılır?

Bandırma Düğün Salonu

Pnömatik Pistonlu Vanalar Nerelerde Kullanılır?
Son Güncelleme :

20 Ekim 2022 - 11:19

Pnömatik pistonlu vanalar, son zamanlarda sıklıkla tercih edilen vanalardır. Bu vanalar, aktüatöre aktarılan hava gücü ile beraber pistonun oturma yüzeyinden uzaklaşarak lineer hareketi ile var olan akışı kesmesini ya da açmasını sağlar. Aktüatöre hava verilmediği zamanlarda pnömatik pistonlu vanalar, yayın gücü sayesinde kapalı bir konumda kalırlar. Bu olayla beraber akışkanın geçmemesi sağlanır. Çeşitli alanlarda kullanılabilen bu vanalar, uzun ömürlü bir yapıya sahip olarak asla sızdırma yapmazlar.

Kullanım alanı olarak geniş bir skalaya sahip olan pnömatik pistonlu vanalar, genel olarak şu alanlarda tercih edilir:

  • Gıda sanayisinde sıklıkla kullanılır
  • Tekstil, kimya ve makine alanlarında kullanılır
  • Demir çelik ve çimento alanlarında farklı niteliklerde kullanılabilir
  • İlaç sanayisi, kozmetik, petrol, gaz tesisatları, buhar, kimyasal madde, hava ve su alanlarında yoğunluklu olarak tercih edilirler.

Bu gibi alanların birçoğunda sıklıkla kullanılan pnömatik pistonlu vanalar, kolay kullanım avantajları ile alıcılara büyük imkanlar sunmaktadır. Uzun ömürlü bir yapıya sahip olan bu vanalar, güvenilir olup sızdırmalara karşı özel olarak tasarlanmıştır. Sahip olacağınız vanalar ile akış kontrolü sağlayabilir, düşük enerji sarfiyatları ile maliyetinizi azaltabilirsiniz.

Sahip olacağınız pnömatik pistonlu vanalar sayesinde doğanın kirlenmesini önleyecek, tehlikeli ve agresif halde bulunan akışkanların boru içine hapsolmasını sağlayacaksınız. Bu çeşitli özelliklere sahip olan vanalar, en uygun fiyatlar dahilinde alıcılara sunulmaktadır. Çeşitlerine göre değişen bu fiyatlar, yapılan işleve göre çok düşük rakamlardan oluşur. Teknolojinin gün geçtikçe değişmesi ve gelişmesi ile beraber pnömatik pistonlu vanalar da değişmekte ve yeni çeşitleri üretilmektedir. Bu gibi gelişmeler sonrasında çok daha farklı niteliklere sahip vanalara sahip olacak ve işlerinizi çok daha basit yollarla halledeceksiniz.

Pnömatik pistonlu vana hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıda verilen siteyi ziyaret edebilirsiniz.

https://smstork.com/

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.