Onlarca deniz kaplumbağası katledildi! Japonya'da polis harekete geçti - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Onlarca deniz kaplumbağası katledildi! Japonya’da polis harekete geçti

Bandırma Düğün Salonu

Onlarca deniz kaplumbağası katledildi! Japonya’da polis harekete geçti
Son Güncelleme :

18 Temmuz 2022 - 11:20

Japonya’daki Kumejima adasının sahilinde en az 30 yeşil deniz kaplumbağası, boyunlarından bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu. Polis, hayvanlara eziyet iddialarının peşine düştü.

Japonya’da yer alan Kumejima adasının sahilinde boyunlarından ve uzuvlarında bıçak darbeleri bulunan 30’dan fazla yeşil deniz kaplumbağası bulundu. Kaplumbağalar, 14 Temmuz’da Okinawa’nın ana adasının yaklaşık 100 kilometre batısındaki Kumejima adasının sahillerinde keşfedildi. Yerel halkın bildirdiğine göre, Kumejima Deniz Kaplumbağası Müzesi personeli, adanın doğu kesimindeki kaplumbağaların çoğunun hareketsiz yattığı kıyıya akın etti.

Müze personeli, “Kaplumbağaların çoğu ölüydü. Daha önce hiç böyle bir şey görmemiştim. Bunu kabullenmek son derece zor” dedi.

Diğer taraftan, bölgedeki balıkçıların zaman zaman ağlarına takılan kaplumbağaları uzaklaştırmak için acımasız yöntemlere başvurduğu belirtildi. Polis tarafından yapılan açıklamada, olayın hayvanlara yönelik zulmün şüpheli bir örneği olarak araştırıldığı aktarıldı.

Öte yandan geniş bir deniz yosunu yatağına sahip olan plaj, yeşil kaplumbağalarıyla ünlü. Japonya Çevre Bakanlığı tarafından yeşil kaplumbağalar nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olarak sınıflandırılıyor.

Edirne’de yol kenarında bulunan ve üzeri ziftle kaplumbağa, hayvan sever ve duyarlı vatandaşların desteğiyle hayata tutundu. Ziftin temizlenmesinin ardından kaplumbağa, yeniden doğaya bırakıldı.

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.