Olgunlaştırma Ensti̇tüsü Balıkesi̇rde Hayat Buluyor - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Olgunlaştırma Ensti̇tüsü Balıkesi̇rde Hayat Buluyor

Bandırma Düğün Salonu

Olgunlaştırma Ensti̇tüsü Balıkesi̇rde Hayat Buluyor
Son Güncelleme :

14 Haziran 2022 - 16:05

AK Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, Olgunlaşma Enstitüsü’nün çalışmalarını yakından takip ediyor.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, Bursa olgunlaşma enstitüsü Müdürü Nilüfer Karakoç ve bir heyet, Balıkesir İl Milli Eğitim Ali Tatlı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi yetkilileri ve Balmek Müdürü Seda Kaplan ile birlikte olgunlaştırma enstitüsünün kurulma çalışmalarını için toplantı yaparak çalışmalarda gelinen son durumu değerlendirdi. Daha sonra enstitünün kurulacağı binayı heyetle beraber gezen Aydemir, “Olgunlaşma enstitüsünün temel taşları yavaş yavaş kuruluyor, Balıkesir’imizin gençleri için vizyon ve misyonu tam anlamıyla şehrimize kazandıracak olan çalışmalar emin adımlarla başladı” dedi.

Milletvekili Aydemir tarihi çeşmenin ardından Fatma Sultan Türbesi’ni de geleceğe kazandırıyor.

Coğrafi işaretli Balıkesir Pullusu, Olgunlaşma Enstitüsü, Fatma Sultan Türbesi’ne Özel el işi hazırlığıyla her köşede Balıkesir’in kültürüne sahip çıkmaya çalışan Milletvekili Aydemir Balıkesir’in sokaklarını adım adım dolaşarak çalışmaları yerinde inceledi. Çalışmalarını yakından takip ettiği tarihi çeşme ve yapıların bugünden geleceğe kazandırılmasının ardından yıllardır harap halde bulunan Altıeylül ilçesindeki Fatma Sultan Türbesi’ni de inceleyerek gereken çalışmaları başlattı.

Geçtiğimiz aylarda Balıkesir Pullusuna coğrafi işaret kazandıran Milletvekili Aydemir Balıkesir’in sahip olduğu gün yüzüne çıkmayı bekleyen tüm eserleriyle tek tek ilgileniyor. Milletvekili Aydemir mihmandarlığında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin restore ettiği türbenin Bursa Olgunlaşma Enstitüsü ile birlikte Sanduka örtüsü puşidesi hazırlanarak şehrin tarihi mirasına sahip çıkmaya devam ediyor.

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.