NBA’de tarihi ‘boykot’ toplantısında şoke eden tartışma: ‘Senin maaşını ben veriyorum!’ - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

  NBA’de tarihi ‘boykot’ toplantısında şoke eden tartışma: ‘Senin maaşını ben veriyorum!’

  NBA’de boykot krizinin oyuncular tarafından konuşulduğu tarihi panele bir tartışma damgasını vurdu. Oyuncular sendikasının başkanı Michele Roberts ile Los Angeles Clippers’ın oyun kurucusu Patrick Beverley arasında yaşanan tartışmada Beverley, Roberts’a

  Bandırma Düğün Salonu

  NBA’de tarihi ‘boykot’ toplantısında şoke eden tartışma: ‘Senin maaşını ben veriyorum!’
  Son Güncelleme :

  29 Ağustos 2020 - 22:10

  201 kez okundu

  Siyah bir Amerika’li vatandaş olan Jacob Blake’in polis kurşunlarıyla yaşamını yitirmesinin NBA’de boykot krizi devam ederken oyuncular sendikası da atılacak adımlar hakkında bir oturum düzenledi.

  Geniş katılımlı olması ile tarihi olarak nitelendirilen panelde yaşanan bir tartışma ise gündeme damga vurdu. Sendikanın başındaki isim olan Kuzey ABD’da tüm majör sporlar arasında sendika yöneticiliği yapan ilk kadın olarak tarihe geçen Avukat Michele Roberts ile Los Angeles Clippers’ın oyun kurucusu Patrick Beverley tartışma yaşadı.

  Toplantıdan aktarılan bilgilere ve Yahoo Sports’tan Chris Haynes’in haberine göre Roberts, Orlando’yu terk etmekle sonuçlacak bir boykotun maddi etkileri ve bu hareketin finansal yapıya olumsuz yönden tesir edeceği hakkında görüş bildirirken Beverley, Roberts’ın sözünü kesti.

  Roberts’ın anlattıklarını mantıklı bulmadığını söyleyen Beverley’e Roberts, aktarılan üzere, nazikçe bunun maddi zararların oyunculara da yansıyacağını belirtti.

  Beverley bunun sonrasında Roberts’ın sözünü yeniden kesti ve devam etmek isteyen Roberts’a “Hayır, senin maaşını ben ödüyorum” biçiminde sert ve şoke eden bir ifade ile karşılık verdi.

  Bu sözler üzerine salonda tansiyon yükselirken NBPA Başkanı Chris Paul ile Miami Heat’in deneyimli ismi Udonis Haslem, oyuncuya tepki gösterdi. Salondaki bir çok farklı oyuncudan da tepkiler gösterilirken Paul ve Haslem böyle bir saygısızlığın kabul edilemeyeceğini dile getirdi.

  NBA’de sezonu kurtaran 48 saat olarak isimlendirilen sürecin sonunda oylama ile ligin sürmesi kararı çıktı. Beverley, daha sonra konu ile alakalı olarak basının sorularını yanıtladı.

  Yaşanan tartışmaya da değinen 32 yaşındaki oyuncu “İlginç bir tartışma yaşadık. Sendika ailemiz gibi. Eminim ki burada bulunan basın mensupları da en eninde sonunda bir ailenin parçası. Bilirsiniz ki aile kişileri daima aynı fikirde olmazlar ve bu çok normaldir. Konuşur ve çok daha iyi bir sonuca varmaya çalışırsınız. Diyalog her ne olursa olsun ya da siz her nasıl olduğunu düşünüyorsanız düşünün, dün biz işleri çok daha iyi bir duruma getirdik. Ve en önemli olan da bu” dedi.


  FİKSTÜR - Maç Yok

  Tümünü Gör

  YORUM YAP

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.