​​​​​​​Milli Savunma Bakanlığı 2021 Yılı Başından İtibaren Bin 595 Teröristin Etkisiz Hale Getirildiğini Açıkladı - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Milli Savunma Bakanlığı 2021 Yılı Başından İtibaren Bin 595 Teröristin Etkisiz Hale Getirildiğini Açıkladı

Bandırma Düğün Salonu

Milli Savunma Bakanlığı 2021 Yılı Başından İtibaren Bin 595 Teröristin Etkisiz Hale Getirildiğini Açıkladı
Son Güncelleme :

29 Temmuz 2021 - 15:58

Milli Savunma Bakanlığı Şehit Gazeteci Hasan Tahsin Basın Bilgilendirme Merkezi’nde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında, son iki ayda 10’u büyük, 30’u orta çaplı 40 operasyon yapıldığını ve bu yılın başından itibaren 1.595 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği Analiz ve Değerlendirme Subayı Binbaşı Pınar Kara; “Son iki ay içerisinde yurt içi ve sınır ötesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve FETÖ başta olmak üzere DEAŞ dahil terör örgütlerine karşı kararlılıkla mücadele edilmiş, 10’u büyük, 30’u orta çaplı olmak üzere 40 operasyon icra edilmiştir. 24 Temmuz 2015’ten bugüne kadar toplam 18 bin 296, bu yılın başından itibaren ise 1595 terörist etkisiz hale getirilmiştir.” dedi.

23 Nisan’da başlayan ve Irak’ın kuzeyinde Metina ve Avaşin-Basyan bölgelerinde eş zamanlı icra edilen Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarının planlandığı şekilde başarıyla devam ettiğini bildiren Binbaşı Pınar Kara; “Operasyonların başlangıcından bu yana 215 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Ayrıca, 300’e yakın mağara/sığınak, 600’den fazla mayın/EYP tespit edilerek imha edilmiş, çok sayıda silah, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.” şeklinde konuştu.

 

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.