Mi̇lli̇ Savunma Bakanı Hulusi̇ Akar “7 Yılda 35 Bi̇n 656 Teröri̇st Etki̇si̇z Hale Geti̇ri̇ldi̇” - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Mi̇lli̇ Savunma Bakanı Hulusi̇ Akar “7 Yılda 35 Bi̇n 656 Teröri̇st Etki̇si̇z Hale Geti̇ri̇ldi̇”

Bandırma Düğün Salonu

Mi̇lli̇ Savunma Bakanı Hulusi̇ Akar “7 Yılda 35 Bi̇n 656 Teröri̇st Etki̇si̇z Hale Geti̇ri̇ldi̇”
Son Güncelleme :

13 Ağustos 2022 - 21:15

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar bir dizi ziyaretlerde bulunmak için Balıkesir’e geldi. 9. Ana Jet Üssü’nü denetleyerek Balıkesir ziyaretine başlayan Bakan Akar daha sonra şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi. Bakan Akar, 7 yılda 35 binden fazla teröristin etkisiz hale getirildiğini söyledi.

Balıkesir Polis Evi’ndeki yemekli programda şehit aileleri ve gazilerle bir araya gelen Akar, Türkiye’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde uluslararası ortamda özne haline geldiğini, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) de bu kapsamda ülkesinin ve milletinin egemenliğini, bağımsızlığını ve menfaatlerini korumak için kendisine verilen görevleri yerine getirmeye azim ve kararlılıkla devam ettiğini belirtti. Son yıllarda TSK’nın görev ve sorumluluklarının arttığına işaret eden Akar, son dönemde Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı operasyon ve tatbikatlarının icra edildiğini dile getirdi. Bakan Akar, 15 Temmuz hain darbe girişimine rağmen TSK’nın dimdik ayakta olduğunu vurguladı.

“Bu terör belasından asil milletimizi

kurtaracağız”

Terörle mücadele operasyonlarında Türk Silahlı Kuvvetlerinin tek hedefinin teröristler olduğunu belirten Akar, TSK’nın faaliyetlerini, tüm komşularının egemenlik haklarına ve toprak bütünlüğüne saygılı olarak gerçekleştirdiğini anlattı. Türkiye’nin terörle mücadelesinin hem Suriye’ye hem de Irak’a katkı sağladığını vurgulayan Akar, sözlerine şöyle devam etti:

Suriye’nin kuzeyinde olsun, ister Irak’ın kuzeyindekiler olsun, ister adı PKK olsun, YPG olsun, ister başka bir şey olsun terörist teröristtir. Bu teröristler hiçbir şekilde Kürt kardeşlerimizi temsil edemez. Biz Türkler, Kürtler, Araplar kardeş, biz yüzyıllarca beraber ekmeğimizi suyu paylaştık bu vatanı beraber ihya ettik, beraber savaştık.”

Hulusi Akar, “Ölürsek, şehit kalırsak gazi anlayışıyla en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar bu mücadeleye devam edeceğiz. İnşallah bu terör belasından asil milletimizi kurtaracağız.” diye konuştu.

“Başarılarda en büyük pay, şehitlerimize, gazilerimize ait, tamamen farkındayız”

Sınırları korumak için her türlü müdahaleyi yeri ve zamanı geldiğinde yapacaklarını dile getiren Akar, bu kapsamda 24 Temmuz 2015’ten itibaren 35 bin 656 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi. Şehitlerin ve gazilerin, onların ailelerinin Türkiye Cumhuriyet Devleti için çok değerli olduğunu belirten Akar, “Bizim anlattıklarımızdaki başarılarda en büyük pay, şehitlerimize ait, gazilerimize ait, tamamen farkındayız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın, dolayısıyla şehitlerimizin ve gazilerimizin kahramanlığından ve fedakarlığından dolayı şehitlerimize ve gazilerimize, şehit ve gazilerimizin siz değerli baş tacımız ailelerine şükranlarımız, saygılarımız, minnet duygularımız daimidir. Onların hatıralarını hiçbir zaman unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız” ifadesini kullandı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar şehit aileleri ve gazilerle yaptığı buluşmanın ardından Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı, AK Parti, BBP ve MHP İl Başkanlıklarını ziyaret etti. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ziyaretleri sırasında esnafa hayırlı işler dileyerek vatandaşlarla da bir araya geldi.

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.