Manyas'ta kadına şiddete karşı mücadele toplantısı yapıldı - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Manyas’ta kadına şiddete karşı mücadele toplantısı yapıldı

Bandırma Düğün Salonu

Manyas’ta kadına şiddete karşı mücadele toplantısı yapıldı
Son Güncelleme :

24 Kasım 2022 - 16:23

Manyas Müftülük konferans salonunda kadına şiddete karşı mücadele toplantısı yapıldı.

Toplantıya Manyas Kaymakamı Koray Çelik ve Cumhuriyet Savcısı Yakup Enes Aslan, Manyas Belediye Başkan Yardımcısı Zerrin Tok ile kurum amirleri ve kurumlardaki bayan çalışanlardan bir kısmı katıldılar.

Gönen Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden gelen iki psikoloğun sunumları sonrası Kaymakam Çelik ve Cumhuriyet Savcısı Aslan ilçe de kadına yönelik şiddete karşı yürütülen mücadeleler ve bu konuda ki yasal müeyyideler konusunda bilgilendirmeler yaptılar. Belediye Başkan Yardımcısı Tok “ Burada şu an kadına şiddetle mücadele konusunun görüşülmesinden ben utanıyorum, burada bugün bizim kadınlar olarak ülkenin ilerlemesi noktasında ki katılım payımız bunları konuşmamız gerekirdi, ama maalesef hala bu noktadayız” derken, Kaymakam Çelik, kadına şiddet alanına birde dijital şiddetin girdiğini belirterek, ailelerin çocuk yaşlar da karşı cinslerine karşı sevgi ve saygı konusunu işlemeleri gerektiğinin altını çizdi. KADES uygulamasının önemine de vurgu yapan Kaymakam Çelik, ilçe olarak bu uygulama konusunda ileri seviyede olduklarını açıkladı. Kaymakam Çelik “Hiçbir bayanı giyim, kuşamından ötürü yargılayamayız, bu konuda herkes özgürdür. Bu şekilde giyiniyorlar diye onlara müdahaleyi kesinlikle reddederiz. Bu noktada ailelere büyük görev düşüyor“ dedi.

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.