Lima Dans Akademi Bandırma'da Gençleri Dansla Buluşturuyor - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Lima Dans Akademi Bandırma’da Gençleri Dansla Buluşturuyor

Bandırma Düğün Salonu

Lima Dans Akademi Bandırma’da Gençleri Dansla Buluşturuyor
Son Güncelleme :

15 Mart 2022 - 17:26

Lima Dans Akademi Bandırma 7 Ekim 2015 yılında kurulmuştur. Kuruluş amacı öz güveni yüksek çocuklar ve gençler yetiştirmek ve Dans adına doğru bir eğitim almaları yönünde olmuştur.

Latin dansları, cimnastik, modern bale, modern dans, hiphop, zumba, oryantal, düğün dansları eğitimi(vals , zeybek) yoga, urbandance verdiği eğitimler arasındadır.

Aynı zamanda international dance federasyonu (İDO) Balıkesir temsilcisi olan Meral Ergenç , ulusal ve uluslararası performingarts dans hakemliği yapmaktadır. Yaklaşık olarak 7 senedir Lima Dans Akademi olarak Bandırma’ya bu eğitimi vermiştir hala devam etmektedir. Geçmiş dönem Türkiye Dans sporları federasyonun düzenlediği serbest stil Show dans kategorisinde Türkiye 1.liği, Türkiye 8.liği ve yine aynı kategoride 2019 yılı Kasım ayında Dünya Dans şampiyonasında ülkemizi temsil etmiştir.
Yine 2018 yılı haziran ayında Türkiye Dans sporları federasyonun düzenlediği serbest stil hiphop grup kategorisinde Türkiye 4.lüğü almıştır ve yine 2018 yılı Kasım ayında Makedonya da düzenlenen Avrupa şampiyonasında 5.lik derecesi ile dönmüştür. Pandemi bitimi 2021 haziran ayında Türkiye Dans sporları federasyonun düzenlediği serbest stil Show dans kategorisinde Türkiye 4.lüğü almıştır. Yine aynı tarihte 27 kişilik solo hip hop kategorisinde Türkiye 7. Olmuştur.
Yeni dönem Bursa’da düzenlenen Türkiye geneli hip hop kids solo kategorisinde
1. Masal Aşırt
3. Aşil Uğursay
5. Zelal Seher
Gençler solo kategorisinde 2. Zeynep ışık alarak yine güzel bir şekilde Bandırma’yı temsil et
En son 6 şubat pazar Bandırma’da ilk kez Türkiye geneli hip hop Dans yarışması düzenledik.
Şimdi haziran ayında yapılacak olan Türkiye serbest stil dans yarışmalarına
Solo hip hop
Grup hip hop
Grup show dans
Kategorisinde hazırlık yapmaktayız. Bugüne kadar 16 Dans milli takımı (milli sporcu) öğrencisi kazandırdık.
Bandırma içerisinde düzenlenen 23 Nisan, Dünya Dans günü Etkinliği, ve belediyenin düzenlediği sahil şenliklerinde öğrencilerimiz 6 yıl boyunca sahne aldı Pandemi sonrası yine sahalarda aktif olacağız.

Meral Ergenç şu sözlerini de ekleyerek, dikkat çekmek istedi;
Eklemek istediğim bir şey var evet çalışan emek veren, hatta çok çalışan insanları görmezden gelmek, yok saymak, destek olmamak hele ki bu ilçeyi her platformda güzel temsil eden insanları kırmamak gerekir.

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.