Koronavirüse yakalanan hemşire görme dahil üç duyusunu kaybetti - Bandırma Haber Bandirma.comBandırma Haber Bandirma.com

Koronavirüse yakalanan hemşire görme dahil üç duyusunu kaybetti

25 yaşındaki genç hemşire Kübra Aslankılıç, koronavirüse yakalanması sonrası görme, tat alma ve koku alma duyularını kaybettiğini söyledi.

Bandırma Düğün Salonu

Koronavirüse yakalanan hemşire görme dahil üç duyusunu kaybetti
Son Güncelleme :

29 Ağustos 2020 - 22:06

25 yaşındaki Kübra Aslankılıç isimli hemşire, koronavirüs sebebiyle görme duyusunu kaybetti ve 1 hafta boyunca hiçbir şey göremedi.

Çalıştığı hastanede koronavirüse yakalanan ve tedavi sürecinde görme duyusunu kaybederek 1 hafta boyunca hiçbir şey göremeyen Hemşire Kübra Aslankılıç başından geçenleri anlattı.

NTV’de konuşan Aslankılıç “Hastalığın 5’inci gününde esasında iyileşip değerlerin toparlayıp taburcu olmam gerekirken sabah uyandım hiç bir şey görmüyordum. Görme bütünüyle kayıp. Sadece bir ışık ve gölge görüyorum.” dedi.

“5’İMİZ DE YAKALANDIK”

Aslankılıç yaşadıkları ile alakalı şunları söyledi:

“Biz 6 kişi başlamıştık Kovid teknik servisine. Tüm kalp ve damar cerrahisi teknik servisi gönüllü olarak çıkıp Kovid teknik servisine başladı. Pandeminin 20’inci gününde 5’imiz Kovid’e yakalandık. 5’imiz de hastanede yattık. Hastalığın 5’inci gününde esasında iyileşip değerlerin toparlayıp taburcu olmam gerekirken sabah uyandım hiç bir şey görmüyordum. Görme bütünüyle kayıp. Sadece bir ışık ve gölge görüyorum. Tabi çok tedirgin oldum. Göremediğimi fark edince ağlamaya başladım. Arkadaşlarım doktorları çağırdı. Acilen radyolojiye indim emar çekildim. İlaçlı emarda gözümün arka sağ bendinde bir problem olduğu tespit edildi. Bunun sonrasında ilaca bağlı şekilde, bir reaksiyon olarak görmemde bir problem olduğu düşünüldü.”

“YAŞAMAMAK GİBİ”

Hiçbir kronik hastalığı da olmadığı belirtilen Kübra Hemşire, “Bana bir şey olmaz” diyenlerle aynı durumda olmasına karşın görme, tat alma ve koku alma duyularını kaybettiğini söyledi. 7 gün hiçbir şey göremediğini dile getiren Aslankılıç, hastalık sürecini “Yaşamamak gibi bir şey” diyerek tanımladı.

Bilgilendirme

İHA - Anadolu Ajansı ve diğer ajanslar tarafından yayınlanan yurt haberleri Bandirma.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, söz konusu
ajansların yayınladığı şekliyle Bandirma.com sayfalarında yer almaktadır.
Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır.
Haberle ilgili şikayetleriniz için 
bize ulaşabilirsiniz


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.